У російському місті Володимир зі стіни цвинтаря зникли меморіальні таблички, встановлені на згадку про жертв сталінських репресій. Зокрема, знесли пам'ятник та табличку, присвячену архимандриту УГКЦ блаженному Климентію Шептицькому. Його репресували 1947 року за відмову співпрацювати з "совєтами".
Про це повідомляє OBOZ.UA.
Климентій Шептицький проголошений блаженним Католицької Церкви. 1995 року ізраїльським центром вивчення Голокосту "Яд Вашем" Шептицького було оголошено праведником народів світу за порятунок понад ста євреїв під час Другої світової війни.
Меморіал було встановлено на місці братської могили, де поховали жертв політичних репресій, які померли у російській в'язниці "Володимирський централ". Блаженний Шептицький помер у в'язниці у Володимирі 1951 року.
На цвинтарі також зникли таблички, присвячені литовському католицькому архиєпископу Мечисловасу Рейнісу, польському політику Яну Янковському, а також японському генералу Акікусу Сюну.
Напередодні меморіал критикували російські пропагандисти. Вони назвали жертв репресій "затятими ворогами країни, винними у загибелі тисяч наших співгромадян".
Шептицького заарештували більшовики у келії під час вечірньої молитви 5 червня 1947 року. Там провели обшук, внаслідок якого було нібито знайдено антирадянську літературу та два плакати ОУН із зображенням у центрі національного тризуба та підписом "Слава Україні! Героям слава!". За свідченням самих ченців, листівки підкинули працівники МДБ.
За "зраду батьківщині" Шептицького засудили до 25 років ув'язнення.