З релігійних переконань батьки не дозволи переливати кров хворій 10-річній донці. Лікарі знайшли вихід

З релігійних переконань батьки не дозволи переливати кров хворій 10-річній донці. Лікарі знайшли вихід - фото 1
Наприкінці листопада до дитячих нейрохірургів львівської міської дитячої лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, звернулися батьки 10-річної Катерини зі Львова. У доньки виявили доволі велику пухлину головного мозку, яка тиснула на дуже важливі центри. Її терміново треба було оперувати.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

Нейрохірурги лікарні провели вже не один десяток операцій на головному мозку і видалення пухлини у цієї дівчинки не було б чимось надзвичайним, якби не умови, які висунули батьки.

Релігійне переконання батьків не дозволяє вливати доньці чужу кров. А нейрохірурги з практики знають, що операції на мозку є досить крововтратними. Навіть під час доступу до самої пухлини втрачається багато крові.

Як бути у цьому випадку? Дитину треба негайно рятувати, а вимоги батьків не дозволяють цього зробити.

Представники релігійної громади, як розповів дитячий нейрохірург Тарас Микитин, пообіцяли дістати дорогі замінники крові, які можна вливати дитині, але з якихось причин цього не зробили.

Утім, вихід з тупикової ситуації медики знайшли. На допомогу колегам з дитячої лікарні прийшли сусіди – лікарі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Вони позичили їм апарат для переливання власної крові. Тобто кров, яка втрачається під час оперативного втручання, збирається у спеціальний резервуар, очищується і її можна дитині вливати. Це власна кров дитини і такий метод не суперечить релігійним переконанням батьків.
Медичний директор з анестезіологічної роботи лікарні швидкої медичної допомоги Іван Міськів і анестезіолог-перфузіолог цієї ж лікарні Андрій Курило допомагали дитячим нейрохірургам провести цю непросту операцію.

Оперативне втручання, як повідомив Тарас Микитин, тривало понад 8,5 годин. Пухлина була доволі велика, яка зачепила найважливішу ділянку мозку – стовбур головного мозку, де зосереджені дуже важливі центри, які відповідають за дихання, серцебиття, зір, слух, смак тощо. Але нейрохірургам вдалося видалити пухлину і не ушкодити при цьому жодної важливої ділянки мозку.