За допомогою 3D-турів можна буде здійснити прогулянку старовинними храмами Прикарпаття

21 березня, 12:04
Культура
Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії у Коломиї - фото 1
Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії у Коломиї
В управлінні зовнішніх економічних зв’язків і туризму Івано-Франківської облдержадмінстрації спільно із територіальними громадами та гідами визначили десять пам’яток сакральної архітектури, які можна буде віртуально відвідати за допомогою 3D-турів.

Про це повідомляє Голос України.

За допомогою Google такі проекти впровадять щодо коломийської церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії, що належить до найкращих зразків гуцульського сакрального будівництва. Таку ж опцію створять для собору Святого Воскресіння – катедрального храму Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

Потрапили до переліку старовинний римо-католицький костел Різдва Діви Марії та пам'ятка архітектури національного значення – 280-річна церква Успіння Пресвятої Богородиці в селі Гвізд Надвірнянської територіальної громади.

Створять 3D-тури для дерев’яної церкви Преображення Господнього в селі Спас Нижньовербізької ТГ, спорудженої між 1589 - 1616 роками, для церкви XVIII ст. Воздвиження Чесного Хреста в селі Микитинці Косівської ТГ, та для пам'ятки архітектури національного значення – церкви Різдва Пресвятої Богородиці в селі Рожнів Рожнівської ТГ.

Потрапили до переліку й Музей етнографії та екології Карпатського краю у Яремче та Історико-краєзнавчий музей культури та побуту Бойківщини в селі Цінева Дубівської ТГ.

І нарешті – 3D-тури створять для полонини Борсучина Ворохтянської ТГ. Тож хто не може вибратися на височину, зможе відвідати її віртуально. Принаймні, на час карантинних обмежень.

3D-тури – це кругові панорамні знімки. За допомогю пошукових сервісів Google можна дізнатися про об’єкт: його розташування, маршрут, графік роботи, контактних осіб. Віртуальна прогулянка дає змогу зайти всередину і розгледіти все довкола.