В управлінні зовнішніх економічних зв’язків і туризму Івано-Франківської облдержадмінстрації спільно із територіальними громадами та гідами визначили десять пам’яток сакральної архітектури, які можна буде віртуально відвідати за допомогою 3D-турів.
Про це повідомляє Голос України.
За допомогою Google такі проекти впровадять щодо коломийської церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії, що належить до найкращих зразків гуцульського сакрального будівництва. Таку ж опцію створять для собору Святого Воскресіння – катедрального храму Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.
Потрапили до переліку старовинний римо-католицький костел Різдва Діви Марії та пам'ятка архітектури національного значення – 280-річна церква Успіння Пресвятої Богородиці в селі Гвізд Надвірнянської територіальної громади.
Створять 3D-тури для дерев’яної церкви Преображення Господнього в селі Спас Нижньовербізької ТГ, спорудженої між 1589 - 1616 роками, для церкви XVIII ст. Воздвиження Чесного Хреста в селі Микитинці Косівської ТГ, та для пам'ятки архітектури національного значення – церкви Різдва Пресвятої Богородиці в селі Рожнів Рожнівської ТГ.
Потрапили до переліку й Музей етнографії та екології Карпатського краю у Яремче та Історико-краєзнавчий музей культури та побуту Бойківщини в селі Цінева Дубівської ТГ.
І нарешті – 3D-тури створять для полонини Борсучина Ворохтянської ТГ. Тож хто не може вибратися на височину, зможе відвідати її віртуально. Принаймні, на час карантинних обмежень.
3D-тури – це кругові панорамні знімки. За допомогю пошукових сервісів Google можна дізнатися про об’єкт: його розташування, маршрут, графік роботи, контактних осіб. Віртуальна прогулянка дає змогу зайти всередину і розгледіти все довкола.