Created with Sketch.

За пів року повномасштабної агресії Росії зазнали руйнувань 205 релігійних споруд України

31.08.2022, 09:20

З 24 лютого до 23 серпня 2022 року щонайменше 205 релігійні споруди у щонайменше 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали руйнувань різного ступеню внаслідок збройного нападу російської федерації: церкви, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України.

Про це повідомляє Державна служба України з етнополітики та релігії (ДЕСС).

5 зі 205 ушкоджених внаслідок атаки РФ споруд мусульманські, 5 юдейські, решта 195 християнські.

29 належать протестантським спільнотам, 20 — Православній Церкві України (ПЦУ), чотири — Римо-Католицькій Церкві (РКЦ), три — Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ). Сім споруд належать спільнотам Свідків Єгови.

68% (132 об’єктів) зі 195 ушкоджених християнських споруд, що були повністю або частково зруйновані внаслідок нападу росії, належать Українській Православній Церкві (УПЦ).

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Луганській (56) та Донецькій (48) областях. Після них ‒ Київська (34) та Харківська (25) області.

Це інтерактивна мапа за підсумками моніторингу, що здійснюється Державною службою України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) у співпраці з Майстернею академічного релігієзнавства (МАР).

Це повний перелік споруд релігійних спільнот України, що зазнали руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.

 

Інформацію, зокрема світлини, про ушкодження культових споруд та інші наслідки російського вторгнення до України для релігійних спільнот ДЕСС просить надсилати на religion@dess.gov.ua. Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Також заохочує реєструвати свідчення на ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики України для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних російською армією: https://culturecrimes.mkip.gov.ua.

Документування порушень прав людини та воєнних злочинів Росії, зокрема тих, які є порушенням Конвенції про захист культурних цінностей під час збройного конфлікту, здійснює також Громадська організація «Кримськотатарський Ресурсний Центр».

Усіх, хто володіє інформацією про злочини РФ в Україні, КРЦ запрошує заповнити опитувальник та надіслати на електронну пошту court@ctrcenter.org.

Читайте також
Держава Кирил побажав новому міністру оборони Росії "гідно проявити себе"
31 серпня, 12:18
Держава Мінкульт РФ не заперечує передачу РПЦ заповідника «Херсонес Таврійський»
31 серпня, 14:52
Держава У митрополита Святогірського МП, який «здавав» окупантам позиції ЗСУ, могли бути спільники, - СБУ
31 серпня, 10:40
Держава Єрмак провів зустріч із главами і представниками євангельських протестантських Церков
31 серпня, 10:00