За спробу контрабанди ікони «Глава Йоана Предтечі» чоловіка покарали умовно

За спробу контрабанди ікони «Глава Йоана Предтечі» чоловіка покарали умовно - фото 1
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області затвердив угоду про визнання винуватості у справі про замах на контрабанду.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 2 серпня.

За матеріалами справи, чоловік із метою особистого збагачення через інтернет-аукціони антикваріату, скуповував предмети старовини, які реставрував та пересилав з приховуванням від митного контролю з України до Сполучених Штатів Америки на ім’я своєї доньки та її чоловіка.

У березні цього року обвинувачений помістив предмет старовини з іншими речами у картонний короб. Умисно, зазначив у реквізитах відправника дівоче прізвище та номер мобільного телефону своєї дружини, а вміст посилки зазначив як «Декоративне панно на стіну з трьох частин. Дерево».

Згодом митники розпакували відправлення і виявили там три дерев’яні дошки з живописними зображеннями християнських святих «Йана Предтечі», «Преподобного Серафима» та «Преподобного Серафима Саровського».

За висновком експерта Інституту Бокаріуса, ікона «Глава Йана Предтечі» належить до культурних цінностей, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення. Інші подробиці у вироку суду не уточнюються.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості. Чоловікові призначили 3 роки позбавлення волі, але звільнили з іспитовим строком 1 рік.

Ікону «Глава Йана Предтечі» конфіскують у власність держави. Дві інші ікони повертають власнику.

Також засуджений має відшкодувати 16 246 гривень витрат на експертизу.

Нагадаємо, що при вивезенні закордон живопису, гобеленів або виробів декоративно-ужиткового мистецтва, створених до 1950 року, потрібен дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей.