Created with Sketch.

«Загроза свободі в Україні є загрозою для свободи у всьому світі», – заступник проректора Університету Нотр-Дам у США

22.08.2022, 21:10
Професор о. Даніель Ґруді з Архиєпископом Борисом Ґудзяком у Центрі волонтерства та захисту

Протягом шести місяців Україна героїчно бореться за свободу: не тільки своєї держави, а й всього світу. Сотні благодійних організацій, підприємців, мільйони звичайних людей надають свою фінансову та молитовну підтримку Україні. Світова академічна спільнота висловлює свою солідарність з українським народом й продовжує допомагати студентами, які вимушено покинули територію України внаслідок війни з росією.

Джерело: UCU

На початку війни багаторічний партнер УКУ Університет Нотр-Дам у США ініціював розширення співпраці між університетами. Студенти бакалаврських і магістерських програм УКУ отримали можливість кожного семестру навчатися в Нотр-Дам, аспіранти УКУ – нагоду подати заявки на навчання в одній із п’яти глобальних філій університету Нотр-Дам: у Пекіні, Дубліні, Єрусалимі, Лондоні та Римі.

Нещодавно професор Університету Нотр-Дам отець Деніел Ґруді (Daniel Groody), доцент кафедри богослов’я та глобальних відносин, віцепрезидент і заступник проректора з питань студентів, відвідав Україну. Разом з владикою Борисом Ґудзяком, митрополитом та архиєпископом Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США, він відвідав Український католицький університет, Центр волонтерства та захисту, благодійний фонд «Крила надії», зустрівся з пораненими військовими, які перебувають на лікуванні у госпіталі, а також побував у модульному містечку для внутрішньо переміщених осіб. Про те, чому війна в Україні стосується всього світу, чому треба підтримувати український народ, наскільки важливою є освіта для поновлення миру у світі – читайте у короткому інтерв’ю з професором о. Даніелем Ґруді.

Отче, що вас найбільше вразило під час візиту в Україну?

Найбільше в Україні мене вразив дух рішучості українського народу. Попри те, що перед вами, українцями, дуже складні виклики, люди виявляють величезну мужність та великодушність. Я засвідчив, що найнесприятливіші умови можуть виявляти в нас найкраще. Це для мене проявилось в тому, як підприємства почали надавати гуманітарну допомогу, як студенти організували своїх однолітків, а Український католицький університет співпрацює з усіма: від військових до соціальних служб, щоб зміцнити «польовий госпіталь» служіння, яким опікується широке коло людей. Вони надихають!

Під час візиту до модульного містечка, де перебувають біженці

 

Чому важливо підтримувати Україну? Як довго, на вашу думку, Україна потребуватиме цієї підтримки?

Я кажу американцям, що люди в Україні є нашими братами й сестрами. І, так само як вони пожертвували своїми життями заради фундаментальних людських свобод, так і нам потрібно заново відкрити (і пам’ятати) про жертви, які є невіддільними від тих свобод, котрими багато хто насолоджується сьогодні у світі. Загроза свободі в Україні – це загроза свободі всюди. Важко йти на такі жертви. Підтримка Україну зараз і в майбутньому буде важкою і коштуватиме багато. Але Україна вчить світ, як боротися за те, що має значення: як боротися проти тиранії, гноблення і, зрештою проти смерті. Це означає жертви не лише з огляду на підтримку у перші часи, а й у довгостроковій перспективі.

Університет Нотр-Дам надає студентам УКУ велику підтримку під час цієї війни. Чому в цей воєнний час важливо підтримувати освіту, зокрема УКУ?

Католицьке виховання має на меті сформувати цілісну людину: її розум, серце і дух. Йдеться не лише про те, щоб люди стали хорошими громадянами чи продуктивними працівниками, а й про те, щоб вони стати хорошими людьми, які приносять добрі плоди у світі. Оскільки роки навчання в університеті є фундаментальними та формаційними, вони мають вирішальне значення для ціннісного перетворення особистості у когось нового. У цьому процесі роль освіти полягає не лише в тому, щоб надати певні знання, а й у тому, щоби виявити те найкраще, що є у нас. І хоча в цій війні домінують бомби та кулі, ми повинні пам'ятати, що куди більшими є ті війни, котрі точаться в людському серці. Особисто та спільно ми маємо знайти дорогу, яка знищить сили насильства, задля того аби у нашому світі відродилася нова спільнота любові, справедливості та солідарності. Це стосується кожного покоління. І зараз Україна пригадує нам, що наша відповідь на цю кризу сформує те, ким ми станемо як люди.

Читайте також
Релігієзнавство-дайджест Благодатний вогонь у Храмі Воскресіння не «сходить» – його запалюють і освячують
22 серпня, 11:50
Релігієзнавство-дайджест До історії обряду святого вогню, який звершують у Велику Суботу в Єрусалимі
22 серпня, 11:15