Created with Sketch.

Законопроект №8371 є важливим і необхідним для усунення релігійного впливу країни-агресора, - Заява ДЕСС

24 липня, 10:26

У зв'язку з дискусіями, що тривають навколо законопроекту №8371 про заборону УПЦ МП, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті 23 липня оприлюднила заяву щодо важливості його прийняття.

У Заяві ДЕСС, зокрема, сказано:

"ДЕСС взяла активну і безпосередню участь у розробці урядового законопроекту, який унеможливлює діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в країні, що здійснила агресію проти України. Цей законопроект пропонує чітку і зрозумілу процедуру усунення руйнівного ворожого впливу з боку підривних центрів країни-агресора на релігійне життя нашої країни. При цьому ДЕСС спиралася на кращий міжнародний досвід, на європейські стандарти у сфері захисту релігійної свободи і недопущення зловживання нею на шкоду правам людини та на доробки вітчизняних фахівців, які десятиліттями звертали увагу на небезпеку, яку становить для України діяльність російської Церкви; які боролися з її деструктивним впливом задовго до того, як про це почали говорити багато хто з нинішніх «викривачів»".

У ДЕСС авкцентують на тому, що цей законопроект, який викликав шалений спротив ворогів України, отримав підтримку з боку переважної більшості Церков і релігійних організацій України, його положення були успішно захищені на урядових і неурядових міжнародних зустрічах, у медіа, а сам законопроект був проголосований Верховною Радою України в першому читанні 19 жовтня 2023 року.

ДЕСС повідомила, що до другого читання до законопроекту №8371 було подано понад 1200 поправок, серед яких, поряд із конструктивними пропозиціями, була велика кількість законодавчого спаму, відвертих нісенітниць, конструкцій, які перекручували первісний задум проекту закону.

У ДЕСС наголосили, що послідовно співпрацювали з Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України з метою покращення змісту законопроекту до другого читання.

"У процесі співпраці було відкинуто абсолютну більшість поправок, які знесилювали і знецінювали законопроект, наповнювали його пустопорожньою тріскотнею, позбавляли юридичної визначеності, закладали міни сповільненої дії під відносини між Українською державою і українськими Церквами", - сказано в заяві.

ДЕСС переконана, що закон має унеможливити діяльність в Україні релігійних організацій, пов’язаних із будь-яким центром у країні-агресорі, а не лише з російською Церквою.

ДЕСС також пропонує низку суто техніко-юридичних, але важливих для імплементації майбутнього закону положень.

У ДЕСС наголошують, що їх врахування зробить закон надійним інструментом запобігання зловживанням релігійними почуттями на шкоду громадській безпеці, правам і свободам людини.

"Ми віримо в здоровий глузд і волю українського Парламенту зробити рішучий і необхідний крок для очищення релігійного простору України від ворожого впливу, для гармонізації державно-церковних відносин, надання релігійним організаціям всебічних можливостей для реалізації ними своєї сутнісної місії, для підтримки і зміцнення народу у часи великих випробувань", - закликають в ДЕСС.

Читайте також
Держава Апеляційний суд залишив у власності держави Свято-Духівський монастир Почаївської лаври
24 липня, 09:20
Держава Громадські організації зможуть брати участь в охороні культурної спадщини, – ВРУ ухвалила закон
24 липня, 10:00
Держава Президент підписав закони про духовну незалежність України
24 липня, 09:36
Держава Стефанчук підписав закон про заборону російської Церкви в Україні
24 липня, 09:18