Created with Sketch.

Заповідник "Києво-Печерська лавра" анонсував чинні виставки на січень

19 січня, 09:00

Відвідувачі побачать одну із перлин колекції Національного заповідника «Хортиця» – унікальний портрет гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Скоропадського XIX ст.

Анонсували виставки у Національному заповіднику Києво-Печерська лавра, повідомляє BigKyiv.

Виставки, які варто відвідати в січні:

Виставка “Фрески церкви Спаса на Берестові” XVII ст.

Експозиція надає унікальну можливість побачити розписи церкви доби Петра Могили зблизька. Фрески, виконані грецькими майстрами, яких запросив київський митрополит Петро Могила, є зразком високого рівня малярства пізньої візантійської традиції, що не має аналогів на теренах України. На стінах і склепіннях давньої частини храму місцями також збереглися оригінальні фрески кінця ХІ – початку ХІІ ст. (близько 80 кв.м), однак про їхню наявність протягом тривалого часу було невідомо. Виявлення фрески “Чудесний лов риби” стало свого часу справжньою сенсацією.

Виставка Князі Острозькі: європейський вимір української історії

Протягом тривалого часу князі Острозькі активно впливали на суспільно-політичні, релігійні, культурні процеси на теренах сучасної України та сусідніх держав.

На виставці представлено пам’ятки XV–ХХ століть – лицарські обладунки, зброю XVI–XVII ст. (мечі, шаблі, гармата), церковні старожитності, стародруки Острозької друкарні, картини, гравюри, старовинні документи. Серед експонатів – знаменита «Острозька Біблія» кінця XVI століття.

До уваги відвідувачів репродукція картини XVI ст. «Битва під Оршею» – одного з найкращих батальних полотен доби Відродження, створеного невідомим учасником битви, учнем художника Лукаса Кранаха Старшого (оригінал в Національному музеї у Варшаві). У цій битві 1514 року об’єднаним військом литовців, поляків, українців і білорусів під командуванням князя Костянтина Острозького було розгромлене 40-тисячне військо Московської держави.

Виставка «…Бо ми браття козацького роду» (козацькі ктитори Києво-Печерської лаври)

Спільний проект з Хортиця Національний заповідник – Khortytsia National Reserve

Експонати із коштовних металів і тканин, ікони та старовинні фоліанти – Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» розкриває свої скарби та покаже дари козацьких киторів, що опікувалися розвитком української духовності та культури протягом XVII-XVIII ст.

Чільне місце відведено творам знаного українського художника Андрія Серебрякова із зображеннями батальних сцен та видатних діячів Козацької доби.

Також відвідувачі побачать одну із перлин колекції Національного заповідника «Хортиця» – унікальний портрет гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Скоропадського XIX ст., що є копією втраченого барокового настінного живопису XVIII ст. Успенського собору Києво-Печерської лаври, а також зразки козацької зброї.

Виставковий проект “…Але будуть відроджені у славі і силі”

В експозиції йдеться про сакральні споруди різних християнських конфесій на теренах України, понівечені внаслідок повномасштабної військової агресії російської федерації. Після перемоги нашої держави ці матеріали увійдуть до доказової бази на міжнародному судовому процесі.

Місце проведення виставки обрано не випадково: Трапезну палату церкви Прпп. Антонія і Феодосія Києво-Печерської лаври в середині XX століття також було понівечено, у т.ч. і нацистами – ідейними попередниками путінської тоталітарної російської імперії.

Вхідні квитки можна придбати онлайн за посиланням (діє пільговий квиток): https://tickets.kplavra.kyiv.ua

Відвідування з 10:00 до 18:00

 

Читайте також
Культура На ТОТ росіяни заборонили згадувати Святого Миколая та Санта Клауса - Центр нацспротиву
Вчора, 13:05
Культура У Львові представили мистецький проект «Молитва за Україну»
Вчора, 11:57
Культура Вийшла книга, що спростовує російські міфи про Софію Київську
19 січня, 12:20
Культура Національна капела бандуристів України поїхала до Європи з колядками і щедрівками
19 січня, 10:30