Центр Гідності Дитини УКУ створив Telegram-канал, в якому ділиться дослідженнями, корисною інформацією, розповідає про міжнародні проекти про те, як духовенство може допомагати дітям під час війни. Він адресований священникам, монахам, монахиням і всім, хто працює в Церкві з соціальними проектами й допомогою дітям.
“Щоб бути корисними для духовенства у їхньому соціальному служінні, ми вирішили запустити Telegram-канал, щоб розповідати про те, як Церква у світі допомагає долати наслідки війни, працює з людьми, які стали вимушеними мігрантами, дітьми, які пережили військові дії чи втрату рідних”, — йдеться в анонсі від ЦГД.
Підписатися на Telegram-канал можна тут: https://t.me/childdignitycenter
Як зауважують в Центрі, сьогодні, в часі війни, ми вперше так масово зустрічаємось із різного роду викликами: від насильства до бідності й вимушеного переселення. Додатково до цього отримаємо проблему торгівлі жінками та дітьми. Найбільше від війни страждають діти, які є найменш захищені і які не здатні, в силу свого віку, допомогти собі з емоціями, відчуттями тощо. За даними Офісу генпрокурора станом на ранок 29 березня від повномасштабних військових дій, які веде Росія на території України, загинули 144 дитини та 220 були поранені. Протягом цього місяця вимушено переїхали, в тому числі і за кордон, 4,3 мільйона дітей – це більше від половини 7,5 мільйонів дитячого населення країни.
“Зараз маємо багато страждань від насильства: фізичного, емоційного, економічного та сексуального. Усі чотири відомі види зійшлись на війні. Ми ще довго будемо працювати з наслідками, але діти і батьки точно будуть шукати надії, любові та порятунку. Водночас вони шукатимуть можливостей полегшити свої страждання у церкві. Тому, щоб допомагати священникам розуміти психологічні наслідки від травми війни, підсилювати їхню працю науковими дослідженнями та корисною інформацією ми вирішили створити Telegram-канал, де будемо ділитися цією інформацією”, — розповідає керівниця Центру Христина Шабат.
Нагадаємо, що Центр гідності дитини УКУ був створений при Українському католицькому університеті, щоб сприяти формуванню безпечного середовища для дітей і запобігати сексуальному насильству. Центр є ключовим експертним, освітній та науковим майданчиком з протидії насиллю над дітьми в Україні. Місія Центру — у Церкві та суспільстві творити культуру, де гідність дитини є безумовною цінністю.