Засуджений архиєрей УПЦ МП роз'їжджає по Україні та відвідує своїх заарештованих колег-єрархів

Засуджений архиєрей УПЦ МП роз'їжджає по Україні та відвідує своїх заарештованих колег-єрархів - фото 1
Митрополит Тульчинський і Брацлавський УПЦ МП Іонафан відвідав митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, який перебуває під домашнім арештом.

Про це з посиланням на повідомлення прес-служби Тульчинської єпархії від 25 листопада, передає Православная жизнь.

Зазначається, що митрополит Феодосій поскаржився гостю на "гоніння", "рейдеські атаки" на храми Московського Патріархату Черкащині та "м'яку маніпулятивну реакцію правоохоронних органів".

Митрополит Тульчинський, судячи з повідомлення, теж не міг похвалитися добрими новинами.

Він розповів, що недавно відвідав такого ж як і Феодосій "переслідуваного" архиєрея Павла (Лебідя). Зі слів Іонафана стало відомо, що митрополит Павел, перебуваючи під домашнім арештом, не втрачає духа, більше переймається долею УПЦ МП, аніж своєю.

"Він щодня і неодноразово молиться за Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрії, за всіх гонимих архиєреїв УПЦ та братію Києво-Печерської лаври".

Нагадаємо, митрополита Тульчинського УПЦ МП Іонафана (Єлецьких), який виправдовував повномасштабне вторгнення РФ в Україну у серпні 2023 року засудили до 5 років тюрми. Адвокати архиєрея готові оскаржити вирок в апеляційному порядку і, за необхідності, звернутися до Європейського суду з прав людини.

Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій (Снігірьов) з 12 квітня архиєрей перебуває під цілодобовим домашнім арештом.

20 лютого 2023 року Служба безпеки України повідомила йому про підозру за ст. 161 ККУ (розпалювання міжконфесійної ворожнечі), 6 квітня – за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників), 5 жовтня – за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене посадовцем повторно).

Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло з квітня 2023 року перебуває під слідством: СБУ висунула проти нього обвинувачення за кількома статтями ККУ, зокрема за розпалювання релігійної ворожнечі. До 14 липня він перебував під цілодобовим домашнім арештом, потім був поміщений до СІЗО.
7 серпня його звільнили з-під варти під заставу в розмірі 33 300 000 гривень.

11 серпня Солом'янський районний суд м. Києва продовжив дію процесуальних зобов'язань, накладених на митрополита Павла: він зобов'язаний носити електронний браслет, не залишати місце прописки без повідомлення слідчого або судді, прибувати до них за першою вимогою, не спілкуватися зі свідками у справі.
14 серпня архієрей переніс інфаркт і був прооперуваний в одній зі столичних лікарень.

20 жовтня СБУ повідомила, що завершила розслідування та направила до суду обвинувальний акт щодо митрополита Павла (Лебедя).

Архиєрея УПЦ МП обвинувачують за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно); ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, вчинене службовою особою повторно).

Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.