Затримані у Білорусі бойовики ПВК Вагнера говорять, що це був релігійний туризм

03.08.2020, 12:09
Світові
Затримані в Білорусії бойовики російської приватної військової компанії Вагнера заявляють, що приїхали в країну, щоб звідти нібито вилетіти до Туреччини на відпочинок і огляд Собору Святої Софії.

Про це заявив глава Слідчого комітету (СК) Білорусії Іван Носкевіч – повідомляє Белтелерадіокомпанія.

Затримані у Білорусі бойовики ПВК Вагнера говорять, що це був релігійний туризм - фото 56272

 

За словами Носкевіча, затримані дають суперечливі свідчення, зокрема, про кінцеву точку їх подорожі: «Про те, що група нібито мала намір вилетіти з Мінська в Стамбул, кажуть менше половини людей, решта вказують зовсім інші точки остаточного візиту в інші країни».

«Що стосується тих, які нібито летіли до Туреччини, у них точно так само різні цілі потрапляння в цю країну. Хтось летів засмагати, хтось відпочивати, хтось охороняти якісь об'єкти, а хтось оглянути Собор Святої Софії», – розповів Носкевіч.

Глава СК Білорусії розповів, що виліт до Туреччини – це заздалегідь сплановане алібі. Вони спочатку заселилися в мінський готель «IBB», де заздалегідь забронювали номери, а при виселенні бойовики сповістили співробітників готелю, що їдуть в аеропорт. Насправді вони переїхали в санаторій «Білорусочка», де в результаті їх затримали.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Білорусі запросить послів Росії та України у зв'язку із затриманням 32 громадян РФ.