Created with Sketch.

Завершилась шоста Міжнародна піша проща родин мігрантів до Зарваниці

18.08.2011, 13:48

Цьогоріч участь у паломництві взяли представники 11 країн світу: Італії, Іспанії, Чехії, Казахстану, Росії, Польщі, Білорусі, Ізраїлю, Канади, США, Естонії.

Десятиденна Міжнародна піша проща родин мігрантів із Самбора до Зарваниці завершилась 14 серпня. Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, цьогоріч участь у паломництві взяли представники 11 країн світу: Італії, Іспанії, Чехії, Казахстану, Росії, Польщі, Білорусі, Ізраїлю, Канади, США, Естонії. 

Загальна відстань прочанської дороги становила 240 км. У Зарваницю прибуло 320 осіб, із яких найстаршому прочанину 80 років, а наймолодшому – 5.

У Самборі до прочан звернувся з пастирським словом та уділив благословення єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ Йосиф (Мілян). Владика Йосиф побажав учасниками прощі напередодні святкування 20-ліття Незалежності України, щоб Господь прийняв кожен крок і відгук серця як жертву, додавши, що можна робити вчинки, які оцінить держава, «але найважливішим є спасти свою душу». Єпископ-помічник попросив про молитву за духовенство, мирян та Церкву, яка за 20 років після виходу УГКЦ із підпілля через священиків розійшлася по землі і, як зауважив єпископ-помічник, «хтось вибрав теплі Італії, Іспанії, Португалії, а хтось – дорогу у Росію».

У Зарваниці Архиєрейську Літургію очолив єпископ Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василь (Семенюк).

Прощу організував Пасторально-місійний відділ УГКЦ у співпраці з БФ «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії, спільнотою мирян з Дрогобича та спільнотою «Пієта» (Івано-Франківськ).

Довідка РІСУ

Марійський духовний центр у селі Зарваниці Теребовлянського району на Тернопільщині внесено до переліку 15 найвизначніших святинь католицького світу, пов’язаних із об’явленням Діви Марії. Існує легенда, що один із ченців Києво-Печерської лаври, коли татари палили місто, врятувався і вирушив на захід. Багато днів блукав лісами і болотами.

З надією на спасіння не переставав молитися до Богородиці. Вона з’явилася йому уві сні біля джерела і попросила залишитися у цьому куточку.

Першу церкву на цій місцині збудував князь Василько Теребовлянський. Заблукавши під час полювань у лісі, він важко захворів. Його знайшов чернець, що жив у печері, й благословив чудотворною іконою, на якій була зображена Діва Марія. Князь видужав і як дар за спасіння збудував храм.

За останні кілька років Марійський духовний центр у Зарваниці розбудувався. На його території та поблизу – п’ять церков, під лісом – хресна дорога з образами. Для прочан зведено спеціальний будиночок і трапезну.

Читайте також
Католики В Одесі попрощалися з єпископом РКЦ Броніславом Бернацьким
Сьогодні, 11:00
Суспільство Військові РФ обстріляли Словʼянськ: пошкоджені будинки та церква
Сьогодні, 10:40
Суспільство Спільнота святого Егідія Івано-Франківська провела Всесвітній день убогих разом з безхатьками та потребуючими
Сьогодні, 10:10
Суспільство «Вияв милосердя є свідченням християнської віри», — владика УГКЦ Василь Тучапець у День бідних
Сьогодні, 09:50