Вихователька дитячого садка № 8 «Берізка» в Старому Криму Емілії Мамут просить прокуратуру оцінити законність дій завідуючої навчального закладу, яка запросили священика окропити сплячих кримськотатарських дітей святою водою.
Про це пише «Авдет», передає сайт «Крим.Комментаріі».
За словами виховательки, 19 січня під час тихої години у приміщення, де спали діти, з шумом увійшли завідуюча Наталія Зайцева, вихователька Галина Плаксина і православний священнослужитель в рясі, щоб провести обряд освячення, окропити приміщення і дітей.
Однак 17 з 28 дітей групи кримські татари, батьки яких сповідують іслам. Вихователька повідомила, що вона спробувала перешкодити проведенню цього обряду, проте безуспішно.
«Я у ввічливій і тактовної формі відповіла відмовою прибулій групі людей, проте, мене почали ображати і застосовувати до мене фізичний вплив, виштовхуючи мене в туалетну кімнату», - пише Е.Мамут в заяві.
В результаті кімнату і дітей окропили. Вихователька впевнена, що, якби батьки дітей довідалися про здійснення обряду, то саме їй, як вихователю групи, висловили б обурення з цього приводу. Проте цьому не судилося статися, тому що вже наступного дня завідуюча дитячого садочку «в грубій формі» зажадала виховательку написати заяву про звільнення за власним бажанням.
Мамут вважає дії керівництва дитячого садка протиправними, що порушують конституційні права на свободу віросповідання громадян та їхніх дітей. Вона відправила заяви на адресу міського голови, прокуратури Кіровського району, державної інспекції з праці АР Крим, Кіровського МРО ГУ СБУ в АР Крим, Кіровського РВ ГУ МВС України в АР Крим, Духовного управління мусульман Криму.
Глава Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв цю подію назвав злочином проти конституційних прав громадян і прав корінних народів.
«Я вважаю, що дії завідуючої даного закладу повинні бути розглянуті правоохоронними органами, а вона сама повинна понести відповідне покарання, - сказав він. - Уявіть собі, що бачачи вседозволеність, релігійні діячі-старообрядці вирішать провести, наприклад, процедуру обрізання, яку, як відомо, за багатьма джерелами, замінило Водохрещення».