Created with Sketch.

Заява єпископів Америки з нагоди інавгурації Байдена стала радше закликом до рішучих дій, а не привітанням

22.01.2021, 14:21

Конференція католицьких єпископів США, яка спершу утримувалась від публікації заздалегідь підготовленої заяви з нагоди інавгурації новообраного Президента США Джозефа Байдена, все ж опублікувала її 20 січня 2021 року.

Джерело: CREDO

Очікувалося, що заяву оприлюднять о 9-й ранку, однак повний текст заяви поширили тільки після опівдня.

Як пише The Pillar, певні чиновники Держсекретаріату Ватикану чинили спротив її опублікуванню.

«Наша відданість проблемам людської сексуальності та сім’ї, як і наша відданість іншим питанням — таким, як скасування смертної кари чи розробка таких систем охорони здоров’я та економіки, що насправді служать людській особі, — всі вони керовані великою Христовою заповіддю любити ближніх та солідаризуватися з нашими братами та сестрами, особливо — найуразливішими», — сказав у заяві голова Конференції католицьких єпископів США Хосе Ґомес, архиєпископ Лос-Анджелеса.

Єрарх наголосив, що завдання католицьких єпископів — не підтримувати партії чи кандидатів, а пропонувати принципи, здатні скеровувати сумління.

«Католицькі єпископи — не партійні гравці в політиці нашої країни, — заявив він. — Ми — пастирі, відповідальні за душі мільйонів американців та захисники потреб усіх наших ближніх».

Конференція єпископів, за його словами, роками працювала над широким спектром проблем, включаючи аборти, евтаназію, смертну кару, мир та економічний розвиток, расизм, імміграцію, бідність, екологію та реформу кримінального права.

«У цих та інших проблемах наш обов’язок любити й наші моральні принципи підводять нас до таких суджень і позицій, що не збігаються повністю ні з політичними категоріями лівиці чи правиці, ні з політичними платформами двох наших основних політичних партій. У деяких питаннях ми опиняємося на боці демократів, в інших — на боці республіканців. У нас немає партійних пріоритетів. Ми, перш за все, — католики, які хочуть лише вірно йти за Ісусом Христом, і просувати Його бачення людського братерства та єдності».

Архиєпископ Ґомес відзначив, що співпраця з Байденом буде унікальною, оскільки «він — перший наш Президент за 60 років, який сповідує католицьку віру». Він сказав, що бачить надію та натхнення в особистому свідченні Байдена, який керується вірою, зокрема і у питанні щодо бідних.

Разом із цим архиєпископ висловив занепокоєння тим, що «новий Президент обіцяє впроваджувати певні заходи, які сприяють моральному злу й загрожують людському життю та гідності, особливо серйозно — у сферах абортів, контрацепції, шлюбу та ґендеру. Глибоке занепокоєння викликає ситуація зі свободою Церкви та свободою вірних жити згідно з їхнім власним сумлінням».

Наголосивши, що єпископи мусять проповідувати істину Євангелія навіть тоді, коли це не популярно, архиєпископ Гомес сказав, що проблема абортів вимагає особливої уваги, оскільки є тяжким злом для суспільства.

«Для єпископів США найпершим пріоритетом залишається проблема невпинного злочину абортів. Але “першим” не означає “єдиним”. Є широкий спектр інших викликів та загроз людській гідності, що сьогодні стоять перед країною».

«Аборти — це пряма атака на життя, яка ранить жінку і руйнує сім’ю. Це не приватне питання, воно стосується фундаментальних питань братерства, солідарності та інклюзивності в людському суспільстві.

Це також питання соціальної справедливості. Ми не можемо ігнорувати той факт, що серед бідних і представників меншин рівень абортів значно вищий, і що цю процедуру регулярно використовують для знищення дітей, які народилися б з інвалідністю».

Архиєпископ Ґомес висловив сподівання, що Байден захоче співпрацювати з Церквою та не буде розширювати можливості доступу до абортів і контрацепції. «Я так само сподіваюся, що ми зможемо разом працювати і нарешті запровадимо в цій країні цілісну сімейну політику, яка визнаватиме критичну важливість міцних шлюбів та батьківства для добробуту дітей і стабільності спільнот, — заявив він. — Якщо Президент, поважаючи релігійну свободу Церкви, увійде в цей діалог, це буде великим прогресом». Архиєпископ Ґомес також похвалив заклик Байдена до зцілення та єдності Америки і сказав, що таке зцілення «потрібне вже зараз, коли ми бачимо травми нашого суспільства, викликані пандемією коронавірусу та соціальною ізоляцією, яка лише погіршила інтенсивні та здавна незагоєні поділи між нашими громадянами». Істинне зцілення походить лише від Бога, зазначив архієпископ, і тому воно вимагає прощення та діалогу.

Кардинал Блейз Купіч, архиєпископ Чикаго, виступив із різкою критикою заяви Конференції, яка, на його думку, є безпідставною та шкодить єдності Церкви. У своєму твіттері він написав: «Конференція опублікувала необдуману заяву в день інавгурації Президента Байдена. Крім того, що для неї немає жодних підстав,— ця заява, що критикує новообраного Президента, стала справжньою несподіванкою для єпископів, які побачили її текст лише за кілька годин перед публікацією».

У своїх приватних коментарях для CNA троє різних єпископів підтвердили, що кардинал сподівався на більш «про-Байденівську» заяву, і протягом минулого дня намагався отримати підтримку інших єпископів, щоб разом із ними виступити з альтернативною заявою.

Читайте також
Світові У Німеччині розпочався судовий процес проти ісламістів, які готували теракт біля шведського парламенту
Сьогодні, 09:00
Світові Відбулася перша підготовча зустріч з богословського діалогу між Православною Церквою та Всесвітньою Лютеранською Федерацією
Вчора, 11:27
Світові Патріарх Кирил, діти чиновників РФ і олігархи літають за кордон як дипломати, — розслідування
22 січня, 13:55
Світові Екологи просять Папу відмовитись від встановлення різдвяної ялинки у Ватикані
22 січня, 13:15