Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти Новинського та настоятеля Києво-Печерської лаври

Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти Новинського та настоятеля Києво-Печерської лаври - фото 1
Президент України ввів у дію санкції РНБО проти екс-нардепа Вадима Новинського, настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла та низки представників РПЦ. Указ №43/2023 з’явився на сайті президента.

Про це повідомляє Главком.

«Підтримати внесені Службою безпеки України пропозиції щодо внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», – йдеться в указі.

У доповненні уточнюється, що тепер стосовно Лебедя, Новинського, а також інших осіб, які у грудні потрапили до "церковного санкційного списку", вводиться повний санкційний пакет із 14 типів накладених обмежень терміном на п’ять років. Раніше проти зазначених осіб застосовувалося лише 12 типів обмежень.

Перелік обмежень було розширено за рахунок включення до нього повної заборони на вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції, а також анулювання офіційних візитів, засідань та переговорів з питань укладення договорів чи угод.

Нагадаємо, 2 грудня Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів Української Православної Церкви Московського Патріархату, зокрема намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя) та екс-нардепа Вадима Новинського.

Згодом стало відомо, що Новинський оскаржує указ президента Володимира Зеленського, яким запроваджено санкції щодо окремих представників духовенства, у тому числі й стосовно нього.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що після перших ракетних обстрілів Києва, у ніч на 24 лютого, бізнесмен і політик Вадим Новинський зв’язався по телефону з главою Російської Православної Церкви Патріархом Кирилом, щоб повідомити йому, що почалася війна. Однак тоді лідер Російської Церкви не повірив, що РФ напала на Україну.

Також нагадаємо, що під час Революції гідності тодішній народний депутат Петро Порошенко у присутності інших осіб назвав Вадима Новинського «с*кой православной» за просування інтересів Московського Патріархату в Україні.