У суботу, 30 травня, в Івано-Франківську Сестри милосердя св. Вінкентія розпочали відзначення 100-річчя свого служіння в Україні.
Про це повідомляє сайт Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Ювілейні заходи розпочалися молебнем до Пресвятої Богородиці в соборі Воскресіння Христового, яку очолив єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ Микола Семенишин.
Архєрей розповів сестрам про особливе місце, де спочивають мощі блаженного священномученика Івана Слезюка. Він підкреслив особливий зв’язок сестер з блаженним єпископом-подвижником, адже в роки переслідування Української Греко-Католицької Церкви вони опікувалися ним, забезпечуючи необхідні умови для життя та служіння в часи підпілля. Відтак сестри мали нагоду приклонитися до мощей блаженного Івана Слезюка та занести молитву до свого духовного опікуна і свідка незламної віри.
Згодом сестри-монахині разом із духовенством прибули до храму святих Кирила і Методія у селі Крихівці, де відбулася урочиста Архієрейська Божественна Літургія.
Богослужіння очолив архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк у співслужінні владики Миколи Семенишина, єпископа-помічника Коломийської єпархії УГКЦ Петра Голінея, о. Антонія Вацеби, протоігумена Провінції Зарваницької Божої Матері Згромадження Воплоченого Слова в Україні, о. Йосафата Бойка, настоятеля парафії.
На святкову Літургію також прибули сестри-монахині та єромонахи різних згромаджень Української Греко-Католицької Церкви.
З нагоди святкувань від імені архиєпископа і митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина було зачитано Митрополичу грамоту, яку вручили головній настоятельці Згромадження — сестрі Терезі Юсипів.
Своєю чергою сестра Тереза подякувала архиєреям, священикам, богопосвяченим особам і всім вірним за спільну молитву та участь у святкуванні ювілею.
Настоятелька підкреслила, що сторічний ювілей став нагодою не лише пригадати багату історію спільноти, але й подякувати Господу за Його постійну опіку та благословення, які супроводжували сестер упродовж цілого століття служіння людям і Церкві.
Довідково:
Згромадження сестер милосердя святого Вінкентія в Україні було засноване 8 червня 1926 року Митрополитом Андреєм Шептицьким як східна гілка Згромадження сестер милосердя з бельгійського міста Деньзе, заснованого у 1837 році. Відповідно до двостороннього договору від 2 травня 1996 року спільнота набула статусу самостійного українського Згромадження богопосвячених осіб, яке здійснює своє служіння у дусі святого Вінкентія де Поля.
Основою харизми Згромадження є служіння найбільш потребуючим. Наслідуючи духовність святого Вінкентія де Поля, сестри покликані вбачати образ Христа в убогих, хворих, самотніх та знедолених людях, відповідаючи на їхні фізичні, духовні й моральні потреби конкретними ділами милосердя.
Особливе місце в історії Згромадження займає служіння в Івано-Франківську. У роки переслідування Української Греко-Католицької Церкви сестри милосердя опікувалися блаженним священномучеником Іваном Слезюком, допомагаючи йому в часи підпільного служіння. Сьогодні ця духовна спадщина залишається важливою частиною ідентичності спільноти та свідченням її вірності Церкві в найскладніші періоди історії.
Нині сестри здійснюють служіння на території Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Полтавської областей. Вони працюють у медичних закладах і благодійних організаціях, зокрема в мережі «Карітас», провадять монастирський дім паліативної допомоги «Витанія», займаються душпастирською та соціальною працею, викладають християнську етику й катехизм, працюють у сфері освіти та церковних інституціях, здійснюють перекладацьку діяльність для видавництва «Свічадо», а також опікуються дитячим будинком сімейного типу, де виховують дітей-сиріт.