Жоден з українських політиків не мали і не мають контролю над ПЦУ, - Митрополит Епіфаній

Жоден з українських політиків не мали і не мають контролю над ПЦУ, - Митрополит Епіфаній - фото 1
Православна Церква України ніколи не буде заручницею чи учасницею партійної боротьби. Жодна політична сила, партія чи окремий лідер не можуть і не будуть мати в Православній Церкві України котролюючої ролі.

На цьому наголосив у Зверненні 13 квітня очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній.

За його словами, "роками структура Московського Патріархату в Україні розбудовувалася саме за такою хибною моделлю тіньового контролю. Деркач, Новінський, Медведчук та інші подібні діячі вважали себе ніби учасниками «акціонерного товариства», що вирішують за спиною «найнятих менеджерів» у рясах всі ключові питання. Така модель значною мірою спричинилася до нинішньої публічної катастрофи Московського Патріархату в Україні. ... наші супротивники наполегливо намагаються дискредитувати Православну Церкву України, нав’язуючи їй імідж «церкви Петра Порошенка»...

Ми неодноразово спростовували такі брехливі плітки не лише через заяви, але самими реаліями нашого життя. Ані Петро Порошенко, ані будь-який інший політик, незалежно від того, представляє він владу чи опозицію, не відіграє у житті Православної Церкви України якоїсь виняткової ролі, яка давала би будь-кому підстави з цими іменами в такому контексті ув’язувати нашу Помісну Церкву", - заявив Митрополит Епіфаній.

Він назвав брехливою інформацію про те, що керівництво Православної Церкви України і особисто Предстоятель нібито кимось контролюються і спрямовуються в діях: "Такі твердження – відверта брехня і брудний наклеп. Жоден, підкреслюю – жоден з українських політиків не мали і не мають контролю щодо позиції та рішень Церкви", - наголошує Митрополит Епіфаній.