Жодного разу не назвали Росію агресором, - Предстоятель ПЦУ про УПЦ МП

Українська Православна Церква Московського Патріархату досі заперечує військову агресію з боку Росії.

Про це сказав Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає РБК-Україна.

"Зрозуміло, що є Українська, визнана, Помісна Церква України, а є Церква, центр якої знаходиться в країні агресора. Скажіть, на кого ця Церква працюватиме? Вони тільки називають себе "Українською Православною Церквою". Але це насправді не так. Вони є невід'ємною частиною РПЦ. І якщо керівний центр знаходиться в Москві, то до кого вони будуть прислухатися і чиї вказівки вони будуть виконувати?" - сказав митрополит.

Також він нагадав, що представники УПЦ МП досі називають війну на сході України "громадянською війною".

"Вони жодного разу не назвали Росію агресором", - підкреслив Епіфаній.

При цьому, нагадав він, на початку російсько-української війни священики УПЦ МП навіть відмовлялися ховати наших воїнів і лише нещодавно почали погоджуватися відспівувати героїв.

Глава ПЦУ також зазначив, що зараз РФ в особі Путіна намагається внести в українське суспільство вірус страху, який руйнує суспільство зсередини. З цим вдало борються в тому числі наші капелани.

"Капелани ПЦУ зараз відіграють дуже важливу роль щодо духовної підтримки наших військовослужбовців. Тому Російська Федерація намагається внести цей вірус страху не тільки в українському суспільстві, а й серед військовослужбовців. І зараз ми покликані ще більш духовно підтримати наших українських воїнів перед загрозою цієї російської агресії", - підсумував Предстоятель Епіфаній.