Журналісти підрахували заробіток Предстоятеля РПЦ Патріарха Кирила

18 травня, 11:30
Православні
Журналісти підрахували заробіток Предстоятеля РПЦ Патріарха Кирила - фото 1
Близько $13,3 млн щороку отримує Патріарх Російської Православної Церкви Кирил від "оподаткування" храмів у самій лише Москві.

Про це йдеться в розслідуванні видання "Ліга" про діяльність РПЦ, повідомляє Gazeta.ua.

"Це статистика за 2018-й. З огляду на те, що в російській столиці було 1179 церков, патріархія отримує від них близько $13,3 млн. І це тільки в Москві. У російській столиці в Кирила розроблена навіть спеціальна "тарифна сітка" для оподаткування парафій. Мінімальна сума відрахувань – $1300 для невеликих будинкових храмів. Парафіяльні храми середнього розміру платять від $8 тис. до $13 тис.", - йдеться в розслідувані.

Парафій у РПЦ понад 30 тис. За підрахунками журналістів, кожна приносить щомісяця майже $45 тис. Ідеться про пожертви, продаж свічок, ікон, релігійної літератури. Від 10% до 50% парафії віддають "нагору", у єпархію. 15% від суми єпархія передає в патріархію.

Ділитися заробленим - обов'язок парафії. Якщо не здатна передати гроші, то можуть звільнити настоятеля. Таксу встановлює єпископ, який сам призначає розмір щомісячного внеску. Він може становити від $300 для сільського храму до $4 тис. для міської парафії. Усе не оподатковується. Гроші надходять єпископу на картку. Скільки архиєреї отримують у конвертах - ніхто не рахує.