Спільнота св. Еґідія у суботу, 1 лютого, у столичному Свято-Вознесенському храмі організувала панахиду за усіма померлими від морозу безхатьками.
У столиці тиждень стояли сильні морози, які вночі сягали -27 градусів. І мало хто задумувався про тих, хто змушений боротись за власне виживання щодня та щоночі, шукаючи прихистку від холоду, що пробирає кістки. Тому вже вкотре Спільнота св. Еґідія у суботу, 1 лютого, у Свято-Вознесенському храмі організувала панахиду за усіма померлими від морозу безхатьками.
Традиція панахид почалась у 1982 році у Римі, коли літня бездомна жінка Модеста помирала в агонії кілька годин на вокзалі, бо її відмовилась забирати швидка через брудний одяг. Київська панахида названа на честь іншої 39-річної загиблої Міли, яка замерзла в центрі столиці у 2006 році на сходах до «Мандарин Плази», тому що заснула, а перехожі не розбудили її.
Ще одна ініціатива від організації – це «Зима солідарності», до якої долучають і пересічних громадян, які б найменшими зусиллями могли б врятувати когось від голоду та холоду. Там викладені десять порад, які можуть здаватись очевидними, але насправді можуть вплинути на чиюсь долю.
Панахида була призначена на час, коли основна служба вже мала завершитись. Приємним стало те, коли в церкву почали сходитись куди більше людей, ніж було від початку. Прибували і бездомні, які вітали волонтерів, адже вони часто бачаться. І поки організатор від Спільноти св. Еґідія Юрій Ліфансе давав інтерв’ю, до нього не змогла не долучитись жінка Світлана, аби подякувати.
Символічною є роль Церкви у подібних заходах, коли бездомні люди мають змогу не тільки разом помолитись та згадати тих, хто пішов з життя, а й зрозуміти, що є небайдужі, які переймаються тим, щоб їм жилось краще.
Після відправлення панахиди кожен присутні міг долучитись до обіду, коли у дворі храму частували безхатьок. Рознесення чаю та канапок – традиційні практики Спільноти св. Егідія, яка підтримує усіх бідних столиці.
P.S.: Так сталось, що ввечері того ж дня довелось знову завітати у церкву. Там було доволі мало людей, однак бездомні досі сиділи у передпокої, припавши до батарей – вони нарешті могли зігрітись.