Created with Sketch.

Зимненський монастир лишається в руках УПЦ МП. Забракло одного голосу, щоби розірвати договір оренди

18.05.2023, 13:16

Зимнівська сільська рада не підтримала рішення про національну безпеку у сфері свободи совісті та заборону діяльності Зимненського монастиря УПЦ МП. Не вистачило лише одного голосу для позитивного прийняття рішення, дві працівниці сільради утримались від голосування, дев’ятеро депутатів – взагалі не з’явилися.

Про це повідомляє видання Буг.

16-го травня у Зимнівській сільській раді зібрали позачергову сесію під головуванням очільника громади В’ячеслава Католика, щоб розглянути лише одне питання порядку денного “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату на території Зимнівської сільської ради”. Із присутніх 13-ти депутатів, рішення підтримали 11.

Двоє депутаток, які є працівницями Зимнівської сільської ради утримались від голосування. Це Любов Вишняк – секретар сільради та Світлана Юрчук – інспектор військово-облікового столу Відділу правового забезпечення та кадрової роботи виконавчого комітету. Тож рішення вважається не прийнятим, оскільки потрібно більш ніж половина зареєстрованих депутатів, яких у Зимнівській сільській раді є 22.
Окрім обранців громади, на сесію запросили священиків ПЦУ, УПЦ МП та монахинь Зимнівського монастиря, що також підпорядковується Московському Патріархату. По черзі всім охочим надавали слово.

Першою виступила ініціаторка проекту рішення, депутатка Лілія Стащук із села Житані, яка на минулій сесії 4-го травня звернулася із депутатським запитом до сільського голови В’ячеслава Католика та депутатів Зимнівської сільської з цього питання. Тоді його підтримали 14 депутатів із 16-ти присутніх, але не всі прибули на сьогоднішню сесію.

Вона зачитала проект рішення та повернулася до витоків історії та згадала, як зароджувалася православна Церква в Україні, і як її відібрали і спотворювали протягом віків росіяни.

Також вона навела декілька фактів приналежності УПЦ до Російської Православної Церкви. Серед яких: об’єднання парафій, єпархій, навчальних закладів, монастирів, які є самокерованою частиною РПЦ. Обов’язковість до виконання рішення соборів УПЦ МП. Предстоятель УПЦ МП затверджується Московським Патріархом і має прибути до нього для отримання благословенної грамоти.

Ще одним доказом підлеглості УПЦ РПЦ є те, що спілкування священнослужителів УПЦ МП з іншими священиками у всьому світі, відбувається виключно через РПЦ. Нові єпархії і парафії в Україні повинен благословляти російський Патріарх. І статут української церкви має також затверджуватися російським Патріархом. Тож прийняті зміни до статут у травні минулого року, якими УПЦ МП визнала себе незалежною є недійсними, оскільки не отримали благословення Кіріла.

Запрошений на сесію священик Володимир-волинської єпархії УПЦ МП Володимир Мазур апелював до присутніх та закликав депутатів не втручатися у церковні питання, оскільки держава має бути відокремлена від Церкви, і ці рішення не належать до компетенції депутатів, а підстав для розірвання договору, ніби-то немає. Та й розірвати його можна лише через суд. Також він зазначив, що УПЦ МП на Соборі минулого року проголосували за незалежність, яку Росія досі не визнала, але не згадав, що УПЦ МП немає автокефалії.

Своєю чергою, присутній на сесії священик ПЦУ із села Бубнів отець Василь Мавдрик впевнений, що з часів отримання Україною незалежності, священнослужителі УПЦ МП почали приховану боротьбу проти тієї ж незалежності, проти українського народу.

“Своїми вчинками, своїми виказуваннями вони наближали “рускій мір” до наших домівок.

Вони говорять, що вони українці, але хіба українець буде наводити артилерію, щоб стріляли по наших домах, хіба українці будуть переховувати зброю для ворогів, хіба українці будуть продавати все, що для нас найважливіше? Немає куди правди діти… Всі території завойовані в Україні “завдяки” московським попам, тому що вони готували своїх вірян, що ми “єдіний” народ з росією та білоруссю. І рускій мір – це нова релігія для них. Вони, навіть, відмовилися від Бога, певною мірою, а натомість проповідували людям рускій мір. Завдяки якому сьогодні пролито дуже багато української крові, спалено землі”, – зазначив отець Василь.

Він додав, що в законі України зазначено, що релігійна організація, яка має центр в країні агресора, не має права на існування на теренах України.

Натомість юристка сільради Тетяна Азаркевич намагалася знову переконати присутніх депутатів, що рішення про заборону діяльності УПЦ МП на території Зимнівської громади буде незаконним, а звернення до президента, верховної ради чи голови ОВА будуть безрезультативним, оскільки релігійні питання регламентуються Конституцією України. Щоб щось змінити, необхідно вносити зміни до головного закону. Але у воєнний час цього робити не можна, потрібно чекати завершення війни. Розірвати ж договори оренди із Зимненським монастирем вони не можуть, оскільки їх укладала Волинська ОДА.

Варто зазначити, що вже у 2020 році, на дев’ятому році війни Росії проти України, голова ОДА Юрій Погуляйко таємно поновив договір оренди землі Зимненському монастирю, що підпорядковується УПЦ МП ще на 49 років.

Голова Зимнівської громади В’ячеслав Католик своєї чіткої позиції не озвучував, але судячи із заяв юристки сільради, яка “залякувала” депутатів кримінальною відповідальністю та працівниць апарату, які утримались від голосування, він також проти розірвання стосунків із УПЦ МП. Адже саме їхнього одного голосу не вистачило для позитивного прийняття рішення про заборону Московського Патріархату на території громади. Нагадаємо, що у людей викликало обурення, коли Католик виклав привітання з вербною неділею, перебуваючи у Зимненському монастирі.

Подаємо повний список голосування депутатів Зимнівської сільської ради за рішення “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборону діяльності Української православної церкви Московського Патріархату на території Зимнівської сільської ради”:

Баранюк Валентин – за;
Боруцька Світлана – за;
Гапонюк Микола – за;
Калиш Ігор – за;
Кротач Руслан – за;
Навроцький Тарас – за;
Оніщук Алла – за;
Павловський Ігор – за;
Поліщук Василь – за;
Сахменко Людмила – за;
Стащук Лілія – за;
Шпур Валерій – за;
Вишняк Любов – утрималась;
Юрчук Світлана – утрималась;
Войтюк Алла – відсутня;
Єгорушкіна Юлія – відсутня;
Зелінська Наталія – відсутня;
Ковальчук Роман – відсутній;
Козій Наталія – відсутня;
Олійник Павло – відсутній;
Цихоцька Руслана – відсутня;
Януш Тетяна – відсутня.

Нагадаємо, що Володимирська райрада заборона діяльність УПЦ МП: із Зимненським, Низкиничівським монастирями та Успенським собором хочуть розірвати договір оренди.

Читайте також
Держава Глави Церков підбили підсумки року та прийняли Різдвяне вітання до українського народу
18 травня, 08:55
Держава Імама з Криму Раїфа Февзієва етапували із Новочеркаська
18 травня, 17:07
Держава Глава УГКЦ провів робочу зустріч із прем’єр-міністром України
18 травня, 09:20
Держава Президент України зустрівся зі студентами УКУ
18 травня, 08:55