Зруйнований дах монастиря XVIII ст. в Олеську відновлять до кінця року

04 листопада, 12:00
Культура
Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького виділила 19,3 млн грн на відновлення колишнього монастиря капуцинів в селищі Олесько. На початку року частина даху монастиря обвалилась.
Зруйнований дах монастиря XVIII ст. в Олеську відновлять до кінця року - фото 61143

 

Як повідомляє ZAXID.NET з посиланням на «Наші гроші. Львів», перемогу на тендері здобуло ПП «Спецавтогідробуд». За 19,3 млн грн в будівлі повністю перекриють дах, відреставрують карнизи, зроблять вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій. Також встановлять пожежну сигналізацію, блискавкозахист та проведуть електрику. Роботи завершать до кінця цього року. Речник галереї Василь Мицько пояснив, що стислість термінів зумовлена необхідністю освоїти гроші та наближенням зими.

«Тодішнє перекриття було тимчасове, воно зиму вдало простояло. Вкладати додатково у ще одне тимчасове перекриття – недоцільно. Ми не знаємо, яка ситуація буде з іншою частиною даху, тому краще робити все зразу серйозно», − сказав Мицько.

Колишній монастир капуцинів збудований у XVIII ст. біля підніжжя Олеськго замку, він є пам’яткою архітектури національного значення. Львівська національна галерея мистецтв використовує ці приміщення як фондосховище, в основному для скульптур.