Created with Sketch.

Зустріч Папи Франциска з Патріархом Кирилом скасована

22.04.2022, 13:44

Папа Франциск повідомив, що заплановану на червень в Єрусалимі його зустріч з Патріархом Кирилом, скасовано і наголосив, що немає сенсу відвідувати Київ, якщо вторгнення Росії в Україну відновиться «наступного дня».

Про це пише Crux.

«Я не можу зробити нічого, що вище моїх сил, а саме що стосується кінця війни, перемир’я чи, принаймні, гуманітарного коридору», — сказав Папа аргентинській газеті La Nacion. І додав: «Яка користь від Папи їхати до Києва, якщо війна продовжиться наступного дня?»

Про свою відмову згадати Росію чи її президента Володимира Путіна Франциск сказав, що жоден Папа ніколи не засуджує главу держави, «а тим більше країну, яка вища за главу держави».

Папа та Патріарх Кирил зустрілися вперше в 2016 році в аеропорту Гавани на Кубі. Потім знову поланувалася зустріч.

За словами Понтифіка, Ватикан завжди докладає зусилля, щоб попрацювати для тривалого миру.

«Я не можу розповісти вам подробиць, тому що це більше не буде дипломатичними зусиллями. Але спроби ніколи не припиняться», – додав Франциск.

Говорячи про свій безпрецедентний візит до посольства Росії при Святому Престолі наступного дня після початку вторгнення в Україну 24 лютого, Франциск сказав, що це було його особистим рішенням.

"Для тих, хто хоче це добре побачити, я давав сигнал уряду, що він може покласти край війні в цей момент", - сказав він. «Чесно кажучи, я хотів би щось зробити, щоб в Україні не було білтше смертей, жодної. І я готовий зробити все для цього».

Франциск також сказав: «Усяка війна є анахронізмом у цьому світі та на цьому етапі цивілізації. Тому я також публічно поцілував український прапор. Це був жест солідарності з їхніми загиблими, з їхніми родинами та з тими, хто страждає на еміграцію».

Говорячи про Кирила, близького соратника Путіна, який підтримує війну, Франциск сказав, що його стосунки з лідером Російської Православної Церкви «дуже хороші», і що він шкодує про те, що Ватикану довелося скасувати другу зустріч, заплановану на червень в Єрусалимі.

«Наша дипломатія зрозуміла, що зустріч між нами в цей час може призвести до великої плутанини», – сказав Папа.

«Я завжди пропагував міжрелігійний діалог», – сказав Франциск журналісту Хоакіну Моралесу Сола. «Коли я був архиєпископом Буенос-Айреса, я об’єднав християн, євреїв та мусульман у плідному діалозі. Це була одна з ініціатив, якою я найбільше пишаюся. Це та сама політика, яку я пропагую у Ватикані», - наголосив Папа Франциск.

Читайте також
Міжконфесійне Данські церкви критикують ВРЦ за те, що ті більше засуджують закони України, ніж “священну” війну Росії
22 квітня, 12:23
Міжконфесійне Глава УГКЦ висловив співчуття із приводу смерті єпископа Бернацького
22 квітня, 17:35
Міжконфесійне Папа та Ассирійський Патріарх разом відзначать 30-річчя Спільної декларації
22 квітня, 10:00
Міжконфесійне В РПЦ помітили звернення архиєреїв УПЦ МП щодо звільнення митрополита Донецького
22 квітня, 13:09