Екуменічний соціальний тиждень на тему екології стане майданчиком для конкретних рішень, - організатори

Екуменічний соціальний тиждень на тему екології стане майданчиком для конкретних рішень, - організатори - фото 1
У Львові з 7 по 10 жовтня триватиме XIII Екуменічний соціальний тиждень, який ініціює та організовує Інститут екуменічних студій Українського католицького університету.

Тема цьогорічного форуму – «Почути крик землі: інтегральна екологія в дії». Усі заходи відбуватимуться онлайн.

Впродовж чотирьох днів триватимуть відкриті дискусії, семінари та круглі столи про «зелену» урбаністику, біорізноманіття, клімат, ековідповідальний бізнес, роль Церкви і громади в збереженні довкілля, екожурналістику та екосоціальну роботу для духовенства.

Також відбудуться екологічні поетичні читання і презентація книги для дітей на тему екології.

Голова організаційного комітету Екуменічного соціального тижня Ірина Кітура розповіла РІСУ, чим цей захід відрізняється від “модних” екоакцій.

"Через Екуменічні соціальні тижні намагаємося гуртувати представників різних конфесії навколо актуальних соціальних проблем. Ми бачимо, яких надзусиль потрібно прикласти, щоб зупинити кліматичну кризу, змінити економічні моделі, законодавство, свідомість громадян. Питання екології є дуже екуменічним, об’єднавчим, адже те, в якому світі ми живемо, який залишиться після нас, — залежить від усіх. Тому було прийняте рішення цей рік присвятити інтегральній екології та зібрати представників різних конфесій, релігій, а також бізнесу, державного сектору, громадських активістів, освітян та ЗМІ для представлення успішних рішень для ековикликів".

За її словами, 17 онлайн-заходів протягом 4 днів форуму стосуються подолання екологічних проблем. Заходи спрямовані як на суспільство загалом, так і на конкретні цільові аудиторії. Відбудеться екуменічна конференція на тему «Почути крик Землі: інтегральна: екологія в дії», в часі якої всесвітньо відомі богослови та громадські діячі дискутуватимуть на тему збереження довкілля.

Організатори форуму наголошують, що особливу увагу приділять ролі Церкви та релігійних організацій у збереженні творіння з екуменічної перспективи.

"Наш форум пропонує майданчик для обміну досвідом не лише в церковному середовищі. Ми залучаємо представників із державних структур, освітян, громадських активістів, правозахисників, екологів та інших для формування спільного погляду на рішення проблеми. І тут представники різних конфесій також розкажуть про свої ініціативи, як в Україні, так і закордоном, тим самим демонструючи, які кроки сучасна Церква робить для збереження довкілля. Усі учасники почерпнуть для себе практичні знання, я сподіваюсь, захочуть і зможуть їх імплементувати в себе на парафіях, офісах", - акцентує Ірина Кітура.

Щодо проведення форуму у форматі онлайн, вона додає: "Наш досвід онлайн заходів, які ми робили від березня, показує, що таким чином можна охопити більшу аудиторію і залучити більше людей з різних міст до обговорення та дискусії. Сучасні засоби зв’язку тут теж допомагають. Тому я впевнена, що таке різноманіття спікерів та тем дає змогу розширити свій кругозір з екотематик, не виходячи з офісу чи дому".