Анонс: ХІІІ Екуменічний соціальний тиждень стартує 7 жовтня

05.10.2020, 10:25
Анонс
Анонс: ХІІІ Екуменічний соціальний тиждень стартує 7 жовтня - фото 1
7-10 жовтня пройде Міжнародний суспільний Форум «ХІІІ Екуменічний соціальний тиждень». Впродовж цих днів представники релігійних інституцій та Церков різних конфесій, державних структур, бізнесу, молодіжних організацій, освітніх закладів та громадські активісти дискутуватимуть про інтегральну екологію й пропонуватимуть відповіді на екологічні виклики сьогодення.

Ініціатор та головний організатор Форуму - Інститут екуменічних студій Українського католицького університету.

Особливістю цьогорічного Екуменічного соціального тижня є те, що всі події відбуватимуться на платформі Zoom. Також пряма трансляція буде доступна у Facebook та YouTube. Тому долучитися в реальному часі та поставити питання спікерам можна буде з будь якої точки світу.

У програмі: відкриті дискусії, семінари та круглі столи про «зелену» урбаністику, біорізноманіття, клімат, екожурналістику, роль Церкви і громади в збереженні довкілля, ековідповідальний бізнес та екосоціальну роботу.

Серед учасників: Кардинал Пітер Тарксон, префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, д-р Джон Хрисавгіс, радник Вселенського Патріарха з екологічних питань, д-р Юрген Мольтман, всесвітньо відомий екобогослов, д-р Володимир Шеремета, голова Бюро з питань екології УГКЦ, д-р Світлана Романко, виконавча директорка міжнародної організації 350.org у регіоні країн CЄКЦА, д-р Зіновій Свереда, віцепрезидент Української кооперативної федерації «Економіка і Екологія - спільно до сталого розвитку», Ірина Миронова, голова Громадської організації «Нуль відходів Львів», Андрій Зінченко, голова муніципального енергетичного кооперативу «Сонячне Місто» (Славутич), експерт з питань зеленої енергії та інші громадські діячі, журналісти і богослови.

На завершення Форуму відбудеться презентація книги для дітей на тему екології та екологічні поетичні читання. Загалом, заплановано близько двадцяти заходів, у яких візьмуть участь понад 80 спікерів.

"Ми на форумі намагаємось творити атмосферу безпечного простору і конструктивного діалогу, — розповідає в інтерв'ю РІСУ Ірина Кітура, голова Організаційного комітету ЕСТ. — Екуменічні соціальні тижні вже в своїй назві відображають посил певних цінностей – співпраці, братерства, єдності, конструктиву заради спільної мети і суспільного блага. В своїй праці ґрунтуємось на загальнолюдських цінностях, Соціальній Доктрині Церкви, яка в свою чергу наголошує на солідарності, співпраці і т.д.
Нам дуже важливо залучати до діалогу представників не лише церковно-релігійного середовища, але й громадський сектор, владу, підприємців, освітян, молодь, щоб допомогти один одному відкрити не завжди очевидний потенціал для співпраці, часом вказати на недопрацювання чи відсутність комунікації, перезнайомити людей між собою і обмінятись цікавими ідеями, рецептами успіху і негативного досвіду, щоб ставати сильнішими і ефективнішими".

Щоб отримати лінк-запрошення на заходи, необхідно зареєструватись до 12:00 год. 6 жовтня 2020 року тут: https://bit.ly/33cmrK7

Деталі на Facebook-сторінці ЕСТ.

Міжнародний суспільний Форум «Екуменічний соціальний тиждень» – це проєкт, в межах якого відбуваються заходи різного формату – академічні, культурно-мистецькі, просвітницькі та практичні. Вже 13 років поспіль міжнародний форум гуртує людей зі всієї України та світу.

ХІІІ Екуменічний соціальний тиждень організовано у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні, за сприяння Львівської міської ради та експертної підтримки Управління екології міста, Ініціативи «Чисте місто», МБО «Екологія. Право. Людина», Українського католицького університету (Інститут лідерства та управління, Інститут релігії та суспільства, Львівська бізнес-школа, Програма соціальної роботи, Асоціація випускників), Екобюро Української греко-католицької церкви, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ім. Франка, Міжнародного центру «Інтеграція», Освітньо-методичного центру ім. О. Дзеровича, ГО «Центр екобогослов'я та сталого розвитку» та ін.