10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства

31.12.2020, 12:44
Культура
2020 рік був непростим роком для археологів, оскільки через пандемію коронавірусу розкопки по всьому світу було призупинено. Але, попри це, він усе ж таки подарував нам декілька важливих відкриттів. Біблійна археологія — важлива галузь науки, оскільки вона демонструє нам відчутні зв’язки між біблійним переданням та історичними фактами.

Про це повідомляє CREDO.

10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства - фото 64390

 

1.Ринок часів Ісуса, знайдений під час розкопок у Єрусалимі Експерти вважають, що вони знайшли 2000-річну ринкову площу в Єрусалимі. До такого висновку їх спонукало вивчення знайденої старовинної таблиці, призначеної для вимірювання рідин. Місце розташування ринку — Ступінчаста вулиця, що простягається від Силоамської купелі до Храмової гори.

10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства - фото 64391

 

2.Фінікові дерева, відроджені з насіння, що було знайдене під час розкопок Неймовірно, але 2000-річне насіння фінікової пальми, яке було знайдене біля давньої ізраїльської фортеці Масада та в інших місцях, виявилося життєздатним! Фінікові дерева, вид яких вже не існував у наші часи, змогли прорости, а одне з них уже почало плодоносити.

10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства - фото 64392

 

3.Рання єзуїтська місія у Флорида-Кіс Група археологів оголосила про відкриття форту Сан-Антон-де-Карлос, іспанського колоніального поселення ХVI століття, на території якого знаходилася одна з перших місій єзуїтів у Північній Америці. Чутки про це місце ходили давно, але тепер, після клопіткої семирічної праці археологів, його існування доведено на практиці.

10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства - фото 64393

 

4.Цифрова реконструкція обличчя священика, який жив 900 років тому 2019 року під собором Лінкольна в Англії було виявлено останки понад 50 осіб, що були там поховані протягом майже 950-річного існування будівлі. 2020 року завдяки унікальним навичкам криміналіста Г’ю Моррісона ми змогли детально ознайомитися з тим, як виглядало обличчя одного зі священиків.

10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства - фото 64394

 

5.1000-річна форма для виготовлення ювелірних прикрас у Швейцарії Археологи, які займаються дослідженнями на території Швейцарії, виявили давню бетонну форму, що використовувалася для виготовлення ювелірних виробів. Артефакт оздоблено християнськими символами, а це дозволяє припустити, що його застосовували для створення ранньохристиянських декоративних прикрас.

10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства - фото 64395

 

6.Старовинна церква біля гори Тавор Археологи виявили візантійську церкву віком близько 1300 років біля підніжжя гори Тавор, що є священним для християн місцем Преображення Господнього.

10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства - фото 64396

 

7.Місто Витсаїда, що вважалося втраченим Американський археолог стверджує, що знайшов місце розташування стародавнього міста Витсаїди. Професор Рамі Арав з Університету Небраски каже, що археологічні розкопки, якими він займався на півночі Ізраїлю в Ет-Теллі, дозволили йому виявити місце розташування загиблого біблійного міста.

10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства - фото 64397

 

8.Середньовічний монастир під англійським гаражем Експерти стверджують, що знайшли останній з п’яти великих монастирів Глостера у місці, де нині стоїть гараж. Вважається, що ця обитель була домом для громади Білих братів, яка у XIII столітті постала зі спільноти кармелітів.

10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства - фото 64398

 

9.Ранньохристиянська церква на місці, де Ісус передав Петру ключі Археологи, які досліджували поганський храм на півночі Ізраїлю, виявили над ним імовірні рештки давньої християнської церкви, присвяченої обітниці святого Петра. Вважається, що її спорудження пов’язане з ключовим моментом у житті апостола, коли він визнав свою віру в Ісуса як у Месію та Сина Живого Бога

10 видатних археологічних знахідок 2020 року пов'язаних з історією християнства - фото 64399

 

10.Британський археолог переконаний, що знайшов помешкання родини Ісуса Підсумовуючи свою п’ятирічну роботу, дослідник заявив, що будинок у Назареті, датований І століттям, справді належав Святому Сімейству, і що саме там минуло дитинство Ісуса.