15 жовтня - День втраченої дитини (молитва батьків)

15 жовтня, 15:44
Суспільство
15 жовтня - День втраченої дитини (молитва батьків) - фото 1
15 жовтня в світі відзначається День втраченої дитини. В цей день говорять про дітей, які не з’явилися на світ внаслідок викидню, мертвонародження або померлих одразу після народження. За тих дітей, які не побачили цей світ (внаслідок смерті у лоні матері, викидню, мертвонародження) у церквах спільно та індивідуально моляться. Як пише Папа Франциск у «Amoris Laetitia»: «Наші близькі не зникли у темряві пустки: надія переконує нас, що вони — у добрих і сильних руках Бога».

Дитина, яка помирає в будь-який момент життя, навіть до свого народження, - це така сама людина, як і кожний із нас. Вона заслуговує на повагу, любов і пам’ять.

Перинатальні втрати щороку торкають мільйони сімей в цілому світі. За повідомленням МОЗ, в Україні одна вагітність з шести переривається часто з невідомих причин. За офіційними даними в Україні кожного року втрачається 21 000 дітей через викидні. Усім цим сім’ям часто бракує відповідної підтримки.

Метою усіх заходів, присвячених для вшанування цього дня, є збільшення суспільної обізнаності про перинатальні втрати та горе. Це не лише особливий день пам’яті, а й також через спільні зустрічі та молебні можливість підтримати та об’єднати тих, хто переживає важку втрату.

Молитва батьків за померлу дитину

Милосердний Отче, Ісус, помираючи на хресті, дав нам Марію за Матір. Просимо Тебе, нехай огорне Вона материнською опікою нашу померлу дитину. Маріє, прийми її з такою ж великою любов’ю, з якою Ти прийняла свого улюбленого Сина Ісуса Христа в день Благовіщення, а в день Його смерті — віддала Небесному Отцеві. Нехай Твоє материнське серце піклується про неї так, як жодній земній матері це не під силу. Святий Йосифе, опікуйся нашою дитиною на небі, як ти опікувався Ісусом на землі.

Покірно благаємо Тебе, всемогутній Боже, нехай Ангел-Хранитель нашої дитини, її опікун під час земного паломництва, приведе її перед Твоє обличчя, щоб вона перебувала у Твоїй радості, світлі та мирі.

Ми також просимо Тебе за нас. Зціли в нас усе, що потребує зцілення — Ти бачиш наш біль, тугу, нерозуміння та сумніви. Наповни наші серця любов’ю та миром. Нехай любов до нашої дитини допомагає нам берегти пам’ять про неї впродовж усього життя і з надією очікувати на зустріч у вічній радості неба. Через Христа, Господа нашого. Амінь. (з молитовника «Щоденно з Богом»)

Молитву поширив сайт Синоду єпископів УГКЦ