20-й Форум видавців у Львові: релігійно-духовної літератури побільшало
Найбільший у світі ярмарок української книги проходить 12-15 вересня у Львові. Крім українських, у ньому беруть участі видавництва з 23 країн світу. На 20-му Форумі видавців у Львові представлено понад 100 тис. видань, з них 10 тис. — новинки, у тому числі значна кількість релігійно-духовної літератури.
Традиційними учасниками Форуму є провідні українські релігійні видавництва: «Дух і літера», «Місіонер», «Свічадо», «Колоквіум», видавництва УКУ, Інституту релігійних наук Томи Аквінського, Українського Біблійного Товариства, крамниці «Книгоноша», «Архе».
Київське видавництво «Дух і літера» (стенд 341 в Палаці мистецтв) пропонує цього року низку новинок серйозної літератури: першу частину праці Чарльза Тейлора «Секулярна доба» та цього ж автора перевидання праці «Етика автентичності», книги Крістіана Шайо «Життя та духовність східних православних церков сирійської, вірменської, коптської та ефіопської традицій», Томаша Шпідліка «Мараната», кардинала Курта Коха «Християни в Європі. Нові шляхи передання віри» та інші.
Львівське видавництво «Місіонер» (стенд 222) з новинок пропонує хронологічно першу частину фундаментальної трьохтомної праці Папи Бенедикта XVI «Ісус з Назарету» (дві інші частини вийшли у попередні роки), книги кардинала Карла Марія Мартіні та популярну книгу Лідії Купчик «Дороговкази для українців».
Поруч свою літературу представляють Українське Біблійне Товариство (ст. 225) — цікавими є новинки, які будуть корисними для тих, хто вирушає в паломництво до Святої землі, видавництво «Брайт Стар» (ст. 223) — пропонує продовження теплих історій до кави і шоколаду, та книгарня «Книгоноша» (ст. 226) — серед іншого книгу Дм.Цоліна «Арамейська мова біблійних текстів» тощо.
Видавництво «Свічадо» (стенд 201), як завжди, пропонує багатий вибір духовно-популярної літератури. Зокрема, книжку Марека Вуйтовича «Святі з характером», багато ілюстровану книгу Діонісія Дорожинського «Празники церковного року», дуже практичну книгу Миколи Середи «Монастирська кухня» та багато іншого.
На спільному стенді 431 київського видавництва «Кайрос» Інституту релігійних наук Томи Аквінського, інтернет-магазину «Архе» та видавництва московського Біблійно-Богословського інституту св. ап. Андрія зібрано широчезний спектр богословської та філософської літератури різних конфесійних напрямків.
Видавництво УКУ (стенд 131) пропонує серед новинок книгу Джорджа Вайґеля «Кінець і початок: Папа Іван Павло ІІ – перемога свободи, останні роки та спадщина» та фундаментальну монографію Віктора Єленського «Велике повернення: релігія у глобальній політиці та міжнародних відносинах кінця ХХ — початку ХХІ століття».
Шанувальникам релігійно-краєзнавчої літератури варто відвідати стенди Харківського приватного музею міської садиби (стенд 231), де представлено велику підбірку збірок архівних матеріалів (зокрема, фото) церковної спадщини з різних куточків України, а також стенд 457 Волинської обласної друкарні, де можна познайомитися з різними виданнями про сакральну спадщину Волині.
Немалу підбірку підручників, посібників та іншої корисної літери для курсу предмету «Християнська етика» можна придбати на стенді видавництва «Світ» (ст. 105).
Загалом на Форумі видавців у Львові, на полицях близько половини учасників Форуму, можна знайти багато і різної релігійної літератури.