2021 року Православну Церкву України можуть визнати ще дві-чотири Помісних Православних Церков світу

2021 року Православну Церкву України можуть визнати ще дві-чотири Помісних Православних Церков світу - фото 1
Такий прогноз в ефірі телеканалу Obozrevatel TV озвучив митрополит Переяславський і Вишневський Православної Церкви України Олександр (Драбинко).

"Ми йдемо колосальними темпами, порівняно з тим, як подібні процеси відбувалися у становленні інших Православних Помісних Церков. Для прикладу, Російська Церква очікувала свого визнання як автокефалії, незалежності від Константинополя, 141 рік", – наголосив він.

В контексті другої річниці створення в Україні Автокефальної Помісної Православної ІЦеркви, митрополит зазначив, що за цей час ПЦУ отримала визнання чотирьох Помісних Церков.

"Що готує наступний рік? Я просто впевнений, що це буде два, три, чотири визнання. Не менше двох, які нас очікують, я думаю, найближчим часом", – додав митрополит.

Він пояснив, що такий прогноз базується на інформації, що надходить з інших Помісних Церков. "Я знаю, які настрої панують серед керівництва цих Церков, серед вірних, серед єрархів на сьогоднішній день".

Митрополит не став називати конкретні Церкви. Водночас він зауважив: "Принаймні, про три Помісні Церкви у мене є дуже хороша інформація. Їх на сьогоднішній день стримує виключно брудна дипломатія Москви, котра, дякуючи фінансам і іншим політичним чинникам, не дозволяє їм зробити певні кроки з визнання Православної Церкви України", – сказав єрарх.