25-та Міжнародна проща Вервиці за єдність Церкви та мир в Україні відбулася у Погоні

12.10.2020, 17:43
Католики
25-та Міжнародна проща Вервиці за єдність Церкви та мир в Україні відбулася у Погоні - фото 1
Минулої неділі у відпустовому Богородичному центрі неподалік Івано-Франківська — Погоні — відбулася вже XXV Міжнародна проща Вервиці за єдність Церкви та мир в Україні, збереження християнських цінностей.

Унікальну базиліку у відпустовому місці на Прикарпатті, у якій майже сотня зображень Богородиці і чудотворна ікона, щороку відвідує тисячі прочан.

Перша проща пройшла тут 2006 року а з 2010 року вона відбувається щорічно.

«Погоня розміщена у своєрідному центрі для сусідніх областей – до кожної приблизно однакова відстань, - розповідає власкору РІСУ колишній ігумен Погінського монастиря отців-василіян отець Никодим Гуралюк. – Тому, звичайно, завжди маємо дуже багато паломників. Хоча до нас увесь час прибувають прочани і з різних куточків України і з-за кордону».

Архиєрейська Літургія в Погоні - фото 59870
Архиєрейська Літургія в Погоні

 

В рамках цьогорічної прощі, яка проходила протягом двох днів 10-11 жовтня, відбулися Архиєрейські Літургії, богослужіння, культурно-мистецькі, духовні програми за участі єпископів УГКЦ – Василя Тучапця, Василя Івасюка та архиєпископа Івано-Франківського Володимира Війтишина.

До прощі готували базиліку Успіння Пресвятої Богородиці і головний храм Погінської Богородиці.

Базиліка по-своєму унікальна, бо у ній є майже сотня зображень Діви Марії.

Колекція ікон Богородиці - фото 59869
Колекція ікон Богородиці

 

Отець Гуралюк, який зібрав таку унікальну колекцію святинь, каже, що не любить ніяких повторень, а хотів би створювати щось індивідуальне і неповторне. Тому, зізнається – нікому не дає використовувати свої ідеї в побудові церкви і її оздобленні, хоча з проханнями повторити щось подібне і надати архітектурні розробки до нього зверталися неодноразово.

«У нашому головному храмі, який добудували і освятили у 2013 році, мали бути зображення Богородиці, які є на чудотворних іконах в усіх країнах світу, - ділиться отець Никодим. – Саме таким було моє бачення: Єрусалимської, Вифлеємської, Остробрамської, Ченстоховської, Холмської, Іверської і ще багатьох. І вони уже є у нас. Ці святині випромінюють неймовірну благодать і тепло – це може помітити кожен, хто буває у храмі».

Ікони до Погоні збирали у різних куточках України і світу – самі священики, деякі дарували прочани.

Зараз, окрім святинь з України та світу, планується поповнити колекцію головних ікон з церков архиєпархій УГКЦ.

Інтер'єр в храмі - фото 59871
Інтер'єр в храмі

 

Також у Погінській базиліці є унікальні іконостаси. В соборі Погінської Богородиці - вишиваний. Виконаний в техніці, яка відтворює двостороннє зображення. «Мені заперечували буквально усі – такого не може бути, бо такого ніхто ніколи не робив, - розповідає отець Гуралюк. – Зате тепер захоплюються. А я під час богослужіння, перебуваючи у святилищі, відчуваю особливе світло, тепло і серце наповнюється особливою енергією, Божою присутністю і милістю, якими хочеться ділитися».

На освячення чекає ще один іконостас в Погінському духовному комплексі у храмі Цариці Вервиці - відреставрований двохсотлітній.

Як стверджує настоятель Погінського монастиря отців-василіян отець Роман Мельник - тут ще багато роботи – обитель відновлюється і розбудовується, адже стає щораз відомішою і популярнішою серед вірних, прочан, які завжди знаходять тут благословення, духовну наснагу і чимало з них отримують свідчення чудес Погінської Богородиці.

Панакадило - фото 59872
Панакадило