• Головна
  • Новини
  • 300 священиків провели богослужіння у Браїлівському монастирі на Вінниччині...

300 священиків провели богослужіння у Браїлівському монастирі на Вінниччині

21.03.2012, 13:45
300 священиків провели богослужіння у Браїлівському монастирі на Вінниччині - фото 1
На Вінниччині 19 березня відбулося богослужіння на честь ікони Божої Матері «Браїлово-Ченстоховської» – одніє з найбільших святинь УПЦ на Поділлі.

exklusiv.gifНа Вінниччині 19 березня відбулося богослужіння на честь ікони Божої Матері «Браїлово-Ченстоховської» – одніє з найбільших святинь УПЦ на Поділлі, — повідомляє кореспондент РІСУ Олена Бучацька.

Середина березня для ченців Браїлівського Свято-Троїцього монастиря є особливою, оскільки саме 19 березня 1990 року тодішній керуючий Вінницькою єпархією (нині митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел) освятив престол нижнього монастирського храму на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

300 священиків провели богослужіння у Браїлівському монастирі на Вінниччині

Цьогоріч на свято з’їхалося понад 300 священиків та кілька тисяч паломників.

«Я дуже люблю цей монастир, – розповідає парафіянка Ольга Павлишина, – завжди стараюсь сюди приїхати. Знаєте, тут є благодать, мені коли важко на душі, я їду сюди та й так, просто, мене тягне до цієї святині».

Владики Симеон (в центрі) та Володимир і Никодим

Літургію Іоанна Златоустого очолив владика Вінницький і Могилів-Подільський Семеон. Йому співслужив єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, а також вікарій Білоцерківської єпархії єпископ Рокитнянський Никодим та численне духовенство.

300 священиків провели богослужіння у Браїлівському монастирі на ВінниччиніУ проповіді митрополит Симеон згадав історію Браїлівського монастиря та заступництво Божої Матері: «Ми не даремно відзначаємося тут це свято, – сказав владика Симеон. Покров і заступництво Матінки Божої цього монастиря дуже велике. Вона неодноразово являлася після молитв перед Її чудотворним Браїлово-Ченстоховським образом. Під покровом цієї ікони колись сестри перейшли з Вінниці в Браілівський монастир. Під Її захистом довгі сторіччя черниці переносили всі тяготи й лиха. До Неї зверталися по допомогу й дякували за отриману милість не тільки жительки обителі. До неї йде народ з усіх куточків світу, не тільки України».

Цього дня хорові піснеспіви Літургії Іоанна Златоустого виконував чоловічий хор Свято-Духівського скита Почаївської Лаври.

Тривала Літургія протягом трьох годин. Після того духовенство та віряни здійснили хресний хід.