5 парафій УПЦ МП на Львівщині вже перейшли до ПЦУ, ще 54 - думають

09 квітня, 13:15
Православні
5 парафій УПЦ МП на Львівщині вже перейшли до ПЦУ, ще 54 - думають - фото 1
Від початку російської агресії українці все частіше висловлюють бажання залишити церкву, що належить московському патріархату. Лише на Львівщині від 24 лютого таке рішення ухвалили 5 парафій, ще 54 думають.

"Люди висловлюють бажання, збирають необхідні документи і подають нам. Переходять самі, або зі своїми настоятелями. Приймаємо їх, вразі необхідності призначаємо священик"”, – розповів Lviv.Media диякон Юрій Федів із Львівської єпархії ПЦУ.

За інформацією єпархії, від початку воєнних дій в Україні, в ПЦУ прийняли документи від 5 громад: Червоноград – Свято-Покровський храм, Львів – Свято-Воскресенський Новоафонський монастир, село Речичани – Свято-Успенська громада, села Баня Лисовецька та Межигір’я – Свято-Онуфріївський монастир. Ще 54 парафії УПЦ Московського Патріархату визначаються.

Щодо самої процедури переходу, то за словами отця Юрія, потрібно, щоб у громаді виявили бажання щонайменше 10 людей.

“Вони повинні подати свої паспортні дані, заповнити анкети. Дальше запускається процедура зміни статуту церкви. Документи надсилаються до Митрополита. Потім в обласну адміністрацію”, – додає Юрій Федів.

До слова, від 2018-го до ПЦУ перейшло 12 парафій. Зараз найбільше церков, що належать до МП, залишилося в Дрогобицькому районі, зокрема, у Бориславі та Східниці, у Жовківській ОТГ. Нещодавно велись розмови щодо рішення перейти до ПЦУ громади в Мостиськах.