Сповідь — це дуже важлива складова нашої духовної мандрівки під час Великого посту. Щоразу, наближаючись до часу “духовної весни” все більше задумуємося про те, якою насправді має бути добра сповідь.
Духовна велич Львова за матеріалами Послань Блаженнішого Святослава на Великий піст вибрала 5 влучних порад для доброї сповіді.
1. Приступіть до сповіді на початку, а не наприкінці Великого посту.
Поговоріть зі своїм духівником про ті гріховні вузли, які у вас з’явилися, про ті рани, які ви в собі знаходите, можливо, про ті пристрасті, які вас найбільше гнітять, або гріхи, які ви найчастіше повторюєте. Духовний лікар підбере вам індивідуальну програму лікування, перемоги над вашими гріхами, утримання саме від того, що вам найбільше дошкуляє.
2. Проведіть іспит своєму внутрішньому духовному світу.
Це щось набагато більше від психологічної інтроспекції. Це дорога до радості зустрічі з Господом, який чекає вас на глибині вашого серця.
3.Покаяння, яке людина може пережити, є найбільшим серед чудес, які може сотворити Господь.
Тому що покаяння є подібне до нового сотворення, до відродження. Але це чудо можливе лише тоді, коли ми з вами, відкривши своє серце, стоячи нагими в нашому сумлінні перед Богом, скажемо Йому: Ісусе, Господи, помилуй нас!
4. І подібно як весна перемагає зиму, так і сила Господнього прощення перемагає в нас страх, неміч і зневіру, доводячи, що Божественна любов сильніша за наш гріх і що немає такої сили зла, яка б змогла протистояти спасенному милосердю Небесного Отця.
5. Навернення і покаяння приносить зцілення наших відносин із Богом, ближніми і всім створінням.
Відроджена покаянням і покутою та поєднана з Господом у Святому Причасті віруюча людина розквітає Божою красою праведного життя та стає носієм надії для свого оточення і для всього суспільства.