• Головна
  • Новини
  • 500-річна дерев’яна церква в Рогатині – претендент до списків ЮНЕСКО...

500-річна дерев’яна церква в Рогатині – претендент до списків ЮНЕСКО

23.04.2013, 09:18
500-річна дерев’яна церква в Рогатині – претендент до списків ЮНЕСКО - фото 1
Якщо версія вчених про «старіння» віку церкви Святого Духа в Рогатині підтвердиться, це буде сенсація, сказав у п’ятницю Радіо Свобода начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної держадміністрації Володимир Федорак.

церква_Святого_Духа.jpgЯкщо версія вчених про «старіння» віку церкви Святого Духа в Рогатині підтвердиться, це буде сенсація, сказав у п’ятницю Радіо Свобода начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної держадміністрації Володимир Федорак. 

За його словами, «думка кількох істориків і реставраторів є дуже чіткою, що це перша чверть 16-го століття, тобто церкві близько 500 років».
 
Експерти зі Львова, які займалися реставрацією храму, при дослідженні структури деревини зробили біохімічний аналіз і встановили, що дерева, з яких побудована церква, були зрубані у 1502–1503 роках.
 
Наразі в історичних довідках, інформаційних буклетах ця церква, одна з претендентів на включення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, датується 1598 роком.
 
Для підтвердження нової гіпотези необхідні висновки міжнародних експертів. Сподіваються насамперед на співпрацю з польськими фахівцями.
 
Церква Святого Духа в Рогатині є однією з найстаріших в Україні, з унікальним старовинним іконостасом. Три роки тому розпочалися роботи для її реставрації. На завершення реставрації і консервацію потрібно ще близько трьох мільйонів гривень.
 
16 українських дерев’яних церков, які збереглися у карпатському регіоні України та Польщі, претендують на внесення до списку ЮНЕСКО. Серед них дві прикарпатські – церква Святого Духа в Рогатині та храм Різдва Пресвятої Богородиці 1808 року у селі Нижній Вербіж Коломийського району.
 
На Прикарпатті півтисячі церков мають вік більш як 100–200 років. Про це інформує Радіо Свобода.