54% українців вважають, що УПЦ МП має бути повністю заборонена

54% українців вважають, що УПЦ МП має бути повністю заборонена - фото 1
78% українців також вважають, що держава має втрутитися в діяльність УПЦ МП.

Такі результати опитування КМІС.

24% виступають за дещо «м’якший» підхід, що не передбачає повної заборони, але передбачає встановлення державного контролю та нагляду.

12% респондентів вважають, що нічого не варто робити і не варто втручатися у справи УПЦ МП, а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

У всіх регіонах України (від 82% на Заході до 73%) більшість населення виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ МП. Навіть на Півдні і Сході лише, відповідно, 16% і 14% говорять про невтручання у діяльність УПЦ МП. Водночас на Півдні і Сході трохи менше тих, хто виступає за повну заборону (48% і 41%).

Серед російськомовних українців підтримка проактивної позиції влади щодо УПЦ МП хоч і дещо нижча, але також істотна – 68% (в т.ч. 44% виступають за повну заборону цієї Церкви).

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів це опитуваня 4-27 грудня 2022 року.

Опитано 1010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Теги: #КМІС