70 років тому православні українці Америки об’єднались

14 жовтня 1950 у Нью-Йорку відбувся об’єднавчий Собор Американсько-Української Православної Церкви США та Української Православної Церкви в Америці в одну Українську Православну Церкву в США.

Про це нагадує Український погляд.

На Соборі проголошено утворення єдиної Митрополії УПЦ у США та ухвалено статут. Митрополитом УПЦ обрано Івана Теодоровича, його заступником архиєпископа Мстислава Скрипника. Перша Автономна УПЦ у США постала ще у 1919, яку очолив єпископ УАПЦ Іван Теодорович.

Тривалий час канонічність владики Івана піддавалась сумнівам, оскільки від отримав свячення від Митрополита Василя Липківського, який сам не мав канонічних свячень.

Проте у 1949 Митрополит Теодорович був повторно висвячений православними єпископами, що зняло усі питання стосовно його легітимності, а також перешкоди до об’єднання православних українців на еміграції.

В 1971 році митрополит Теодорович помер, його змінив митрополит Мстислав Скрипник (†1993), який в 1990 році був вибраний в Києві Патріархом Української Автокефальної Православної Церкви.

Нагадаємо, що УПЦ в США (Ukrainian Orthodox Church of the USA) формувалася з українців, які прибули до США, рятуючись від лихоліть, які спіткали їх Батьківщину у складі Російської імперії, а потім СРСР.

Українська Православна Церква у США — найбільша із православних юрисдикцій українців у США.

Тривалий час канонічний статус УПЦ в США був невизначений. Нарешті у 1995 році Церква увійшла в юрисдикцію Константинопольського Патріархату.

70 років тому православні українці Америки об’єднались - фото 60097