• Головна
  • Новини
  • 81% будівель, які передані Києво-Печерській Лаврі, – пам’ятки архітектури...

81% будівель, які передані Києво-Печерській Лаврі, – пам’ятки архітектури

29.08.2013, 10:15
81% будівель, які передані Києво-Печерській Лаврі, – пам’ятки архітектури - фото 1
З 79 будівель та споруд, які передані в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, 64 – це пам’ятки архітектури національного та місцевого значення, 15 будівель та споруд фонової забудови.

3516cf9-lavry-otdat-tserkvi-m.jpgЗ 79 будівель та споруд, які передані в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, 64 – це пам’ятки архітектури національного та місцевого значення, 15 будівель та споруд фонової забудови.

Про це у відповідь на запит нардепа Олександра Бригинця повідомила прес-служба Мінкульту, пише Українська правда.

За даними відомства, на 58 пам’яток архітектури є облікова документація, на 6 пам’яток – облікова документація готується.

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення занесено 38 пам’яток архітектури, які перебувають у безоплатному користуванні Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

На черзі занесення до Державного реєстру ще 20 пам’яток національного значення, які також перебувають у користуванні монастиря.

Робиться це відповідно до наказу Міністерства культури України від 05.10.2012 №1110 "Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника".

Водночас нардеп у відповіді Мінкульту побачив спробу "прикрасити ситуацію" з Лаврою.

"З відповіді Міністерства я також не побачив пояснення, чому деякі об’єкти не внесені в Держреєстр нерухомих пам’яток, а також інформацію про те, що деякі об’єкти культурної спадщини на території Лаври просто перестали існувати. Адже всі ми пам’ятаємо, як кілька років тому церковники знищили пам’ятник архітектури, збудований в другій половині XIX ст. – ворота та огорожу на в’їзді до Нижньої лаври, хоч вони і охоронялися законом", - підкреслив Бригинець.

Нардеп каже, що ніякого збільшення ролі релігійної громади в цій пам’ятці не може бути, поки не буде проведено аналіз нинішнього стану самим Міністерством культури.

"А якщо міністерство не спроможне провести таку ревізію, то її мають провести відповідні слідчі органи", - додає прес-служба Бригинця.