9 речей, які християнам не варто робити під час коронавірусної пандемії

18.03.2020, 09:44
9 речей, які християнам не варто робити під час коронавірусної пандемії - фото 1
"...мені хотілося б поділитися з вами деякими біблійними вказівками, які виразно допоможуть вам не лити масла в вогонь загального хаосу і паніки. Навпаки, вони проллють промінь надії для вас і оточуючих", - протестантський пастор Кейлеб Сюко (Одеса)

Переклад з російської за першоджерелом

Зайдіть в інтернет і наберіть питання “як не захворіти на коронавірус”. Ви знайдете масу цікавих порад. Вам розкажуть, що треба і чого не треба робити. Одні радять пити побільше рідини, інші кажуть, що потрібно полоскати горло оцтом, треті запевняють, що вам допоможе звичайна вакцина від грипу. Однак чи захистять  насправді від COVID-19 всі ці превентивні заходи? Навряд чи!

Якщо копнете глибше, то познайомитеся з самими різними теоріями таємних змов, в центрі яких – коронавірусна пандемія. Хтось вважає цей вірус біологічною зброєю, хтось стверджує, що епідемія – це спосіб, за допомогою якого всюдисущий уряд виправдовує свої зазіхання ще більше контролювати життя своїх громадян. А хтось упевнений, що вся ця історія затіяна з метою скорочення чисельності населення землі.

Додайте до стурбованості з приводу інфікування вірусом хаос на фондових біржах, обмеження на групові збори, закриття шкіл і скасування тисяч запланованих заходів – і ви отримаєте готовий рецепт, як в метаннях і пошуках відповідей на злобу дня можна опинитися в лещатах паралізуючого страху і тривоги.

Серед усього цього сум’яття і метушні мені хотілося б поділитися з вами деякими біблійними вказівками, які виразно допоможуть вам не лити масла в вогонь загального хаосу і паніки. Навпаки, вони проллють промінь надії для вас і оточуючих.

1. Християнине, не будь під впливом страху

Бог дарував нам не Дух боягузства, а дух сили, любові й самовладання 2 Тим. 1: 7

Страх – один з рушійних факторів у всьому тому галасі навколо коронавірусу. Я зовсім не хочу сказати, що коронавірус не є небезпечним, тому що він насправді небезпечний. Проте, християни повинні навчитися не реагувати на події під впливом страху. Наша реакція повинна бути розсудливою, заснованою на вірі і мудрості. Жити в страху означає забути про віру. Простіше кажучи, страх – це відсутність впевненості в Божому благому плані. Якщо страх домінує в моїх думках і визначає мої вчинки, то це означає, що я не живу по Духу і не надіюсь на Бога.

2. Християнине, не нарікай і не скаржся

Робіть усе без нарікань та суперечок, 15щоб могли ви бути невинними й чистими дітьми Божими, бездоганними поміж розбещених і зіпсованих людей, серед яких ви сяєте, як зірки у темному світі. Флп. 2: 14-15

У такі часи дуже легко стати скиглієм. Ми скаржимося на те, що держава робить недостатні заходи, ми скаржимося з приводу тих, хто не дотримується карантину, попри їх очевидний нездоровий вигляд. Безумовно, бур’яни скарг, бурчання і невдоволення ростуть на грунті COVID-19 як на дріжджах. Проте, християни повинні знати, що саме ці бур’яни заглушають голос нашого євангельського свідоцтва.

3. Християнине, не втрачай миру

«Нехай не тривожаться ваші серця, — мовив Ісус. — Продовжуйте вірити в Бога, та вірте також в Мене. Живіть у злагоді. Я залишаю вам мир, та не так, як світ його дає! Нехай не тривожаться серця ваші й не страхаються. Ін. 14: 1, 27

А ось вам і експрес-тест:

Чи можете ви перестати думати про COVID-19 і просто розслабитися?

Чи не дають вам спати по ночах думки про COVID-19?

Чи думаєте ви про це постійно, навіть якщо вам хотілося б перемикнутися?

Якщо ви відповіли позитивно на ці питання, то, цілком ймовірно, ваше серце в тривозі! Ця пандемія повинна нагадати нам про те, що дарований Ісусом мир особливий і неминущий. Цей мир сильніший всякого коронавірусу. Цей мир дозволяє нам пережити життєві бурі, знаючи, що Всесильний Бог на нашому боці.

4. Християнине, не забувай, що скорботи – це природна складова життя в грішному світі 

Розповів Я вам про все для того, щоб ви мали через Мене мир та спокій. У цьому світі ви страждатимете, та будьте мужні! Я переміг світ!» Ін. 16:33

Іноді мені здається, що християни забули, що небеса – це те, що буде з ними в майбутньому. І зараз вони здаються ледь не шоковані, побачивши наслідки гріха у світі. Так, відчувати страх від гріха – правильна реакція, але нам не слід переживати шок, спостерігаючи в світі його наслідки. Ніхто з нас не вільний від наслідків прокляття, про який ми читаємо в третьому розділі книги Буття. Ми не втрачаємо присутності духу не тому, що нам невідомі скорботи, але тому, що знаємо героя, який переміг світ і обіцяв нам перемогу над прокляттям смерті й цілу вічність, вільну від будь-яких утисків.

5. Християнин, не засмучуйся

Ось чому ми не впадаємо у відчай. Навіть, якщо зовні ми старіємо і слабшаємо, проте, внутрішньо ми щодня оновлюємося. Бо легке короткочасне страждання приносить нам вічну славу, яка безмежно перевершує ці страждання. Ми зосереджуємося не на очевидному, а на тому, що є невидимим, бо видиме — тимчасове, а невидиме — вічне. 2 Кор. 4: 16-18 

Головна причина, чому ми сумуємо, полягає в тому, що ми дивимося на те, що бачимо навколо. Почитайте новини – і ви впадете в зневіру. Подивіться, куди скочується економіка – і ви впадете в зневіру. Погляньте в дзеркало і зверніть увагу на своє старіюче тіло – і ви впадете в зневіру. Подивіться, що відбувається з коронавірусом у світі – і ви неодмінно впадете в зневіру!

Нам слід завжди тримати в фокусі уваги те, що робить Бог. Чи здійснює Дух Святий роботу в вашому серці? Чи готує Бог вас до вічності? Чи наближаєтеся ви кожен день ближче до свого Спасителя? Зверніть увагу і на інших людей: чи помічаєте ви в їхньому житті Божу керуючу, турботливу і супроводжуючу руку? Подивіться на ситуацію очима віри – і ви побачите багато, що зміцнить ваш дух!

6. Християнине, не будь, як той хто не має надії

Ми хочемо, щоб ви знали, брати і сестри, щоб ви не сумували за тими, хто помер, як ті люди, хто не має надії. 1 Сол. 4:13

Дуже часто, коли я чую, як християни відгукуються про поточний стан справ у світі, мене відвідує думка: а чи є у них надія? У труднощах, в небезпеки і навіть в смерті у нас немає причин поводитися так, ніби ми залишилися без надії й допомоги. У нас є безмежна надія і обітниця вічності. Нехай же і інші люди побачать цю надію у вашому ставленні до пандемії, так само як і до інших проблем життя.

7. Християнине, не забувай про силу Божої любові

Хто зможе відняти нас від любові Христової? Може, лихо якесь, злидні, переслідування, голод чи голизна, небезпека яка чи смерть від меча? Рим. 8:35

Чи вірите ви, що Бог любить вас і піклується про вас? Чи повірили ви, що Його любов спонукала послати Ісуса померти за вас на хресті? Якщо заради вас Він пішов настільки далеко тоді, то чому Він повинен раптом зупинитися зараз? Ісус не віддав своє життя за вас, щоб ви могли провести дні в турботі й тривозі через вірус. Його любов більша, сильніша і довша, ніж якийсь COVID-19!

8. Християнине, жени геть тугу

Брати і сестри мої, вважайте для себе за радість велику, коли на долю вашу випадають різні випробування. Бо ви ж знаєте, що віра, проходячи через випробування, народжує терпіння. Як. 1: 2-3

Вчімось рахувати радості карантину! Карантин може означати мати більше часу з сім’єю, більше часу для вивчення Слова Божого, більше часу для молитви й благовістя. Вам відкриваються величезні можливості довірити Богу ваші фінансові справи, ваше здоров’я і здоров’я вашої сім’ї. А більше надії означає більше віри! У всіх цих перипетіях ми не повинні втрачати радість, знаючи, що Бог з нами, Він проведе нас через всі випробування і, якщо ми будемо надіятися на Нього в наших труднощах, Він дарує нам ще більшу радість!

9. Християнине, не забувай про те, як Бог використовує труднощі для успіху благовістя 

Браття і сестри, я хочу, щоб ви знали, що все, що сталося зі мною, сприяло поширенню Доброї Звістки. Бо вся сторожа палацу та всі інші дізналися, що причиною мого ув’язнення є те, що я служу Христу. Флп. 1: 12-13 

Саме так! Навіть Павло сидів на карантині! Проте, він не розглядав його як перешкоду для поширення Євангелія – ​​він швидше бачив в своїх кайданах причину ще більшого успіху Євангелії. Зараз за останні кілька років нам дається одна з найбільших можливостей проповідувати Євангеліє. Люди обмежені страхом і занепокоєнням, вони шукають надію. І вказати на цю надію можемо ми з вами! Не будемо ж бездарно упускати великі можливості благовістя!

Кейлеб Сюко

Сайт християнської газети "Слово про слово", 17 березня 2020