Абхазькі прихильники Моспатріархату висунули ультиматум керівництву РПЦ

Богослужіння в абхазьких православних храмах "тимчасово призупинено до тих пір, поки не буде визначено статус Абхазької Православної Церкви".

Про це заявив єрей Віссаріон Апліа, якого місцева влада називає "главою Абхазької Церкви", пише Портал «Credo.Press».

Таким чином він має намір домогтися від Московської Патріархії включення цієї абхазької юрисдикції до складу РПЦ, незважаючи на позицію Грузинського Патріархату.

«Ми не можемо бути частиною Грузинської Церкви, ми не були частиною Грузинської Церкви і не будемо», - сказав Апліа без пояснення причин.

"Тридцять років ось так перебувати в якійсь такій ситуації - це неможливо ... Тому я зараз призупинив", - емоційно заявив "глава Церкви" перед камерами абхазьких телеканалів.

Зараз в Абхазії діють дві самопроголошені юрисдикції - "Священна Митрополія Абхазії", орієнтована на визнання Константинопольського Патріархату, і "Православна Церква Абхазії", повністю залежна від РПЦ і користується підтримкою влади.

За словами грузинського богослова Ладо Нарсія, "Апліа спостерігає за подіями, що відбуваються, в тому числі в питанні Української Церкви. Він знає, що Російська Церква зможе схожим чином підтримати Абхазьку Церкву, а Константинопольська - ні... Можна припустити, що Росія піде на певну гру і максимально спробує перетворити це в політичну торгівлю. Тут вже важлива принципова позиція і активність ГПЦ ".

Фактично під омофором РПЦ МП в Абхазії діють 11 кліриків, однак формально в Московський Патріархат вони не входять. При цьому згадка сухумської кафедри включена в повний титул Грузинського Патріарха.