Адвокат підтвердив, що ПЦУ не зноситиме український храм у Євпаторії

24 березня, 14:50
Суспільство
Кримська єпархія Православної Церкви України не буде зносити храм в Євпаторії.

Про це повідомив в ефірі Радіо Крим.Реаліі український адвокат і правозахисник Сергій Заєць, коментуючи вимогу російської влади Криму про «добровільне знесення храму до 24 березня».

«Нічого з цим храмом на даний момент не відбувається і, я сподіваюся, що нічого не станеться. Це вже не перший термін, який окупаційна влада надають для добровільного демонтажу цього храму і управління Кримської єпархії (ПЦУ) не має наміру виконувати ці незаконні вимоги. У даній ситуації це питання треба розглядати в комплексі з тим процесом, яким розгортається навколо Кафедрального собору в Сімферополі. Це один з епізодів, пов'язаний зі знищенням української православної громади в Криму. В даному випадку має місце ненасильницький опір української православної громади в окупації », - зазначив Заєць.

Митрополит Кримської єпархії Православної Церкви України Климент 15 березня отримав від російської влади Криму чергову вимогу про демонтаж українського храму Успіння образу Божої Матері «Неопалима Купина» в Євпаторії.

Восени 2020 року в Представництві Президента України в АР Крим повідомили, що Климент отримав пакет документів від російської Федеральної служби судових приставів по Криму з вимогою демонтувати храм в Євпаторії до 3 листопада 2020 року і виплатити штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тоді Климент також заявляв, що не буде зносити храм в Євпаторії.

У грудні 2020 року Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній назвав абсурдом вимогу російської влади в включеному Криму знести український храм у Євпаторії. Він зазначив, що подібного не було навіть за часів радянської влади.

Він також просив президента Володимира Зеленського, Кабінет міністрів і правоохоронні органи вжити заходів для припинення тиску на ПЦУ в Криму.