Created with Sketch.

Дах Нотр-Даму реставратори відновили із застосуванням середньовічних технологій

02.06.2023, 11:13

При реконструкції даху всесвітньо відомого собору Паризької Богоматері, який горів у 2019 році, застосували ручні методи деревообробки, що використовувалися при його спорудженні понад 800 років тому.

Про це повідомляє apnews.com, передає Православная жизнь.

Щоб виготовити сотні тонн дубових балок для нового каркасу даху, теслі свідомо відмовилися від електроінструменту та працювали ручними сокирами.

Мета такого підходу – віддати належне вражаючій майстерності первісних будівельників собору та забезпечити збереження багатовікового мистецтва ручної обробки дерева. «Ми хочемо відновити цей собор у тому вигляді, в якому він був збудований у середні віки», − пояснив керівник реконструкції Жан-Луї Жоржлен.

Комп'ютерний дизайн та інші сучасні технології все ж таки застосовувалися при складанні докладних креслень для реставраторів, але лише для того, щоб гарантувати, що виточені вручну балки ідеально підходять один до одного. До того ж відновлювальні роботи необхідно укласти в стислий термін – відкрити Нотр-Дам планують до грудня 2024 року.

Пробне складання великих частин нового дерев'яного каркаса даху провели у травні, у майстерні в долині річки Луари на заході Франції. Наступного разу конструкцію, на яку було вирубано близько 1200 дерев, привезуть до Парижа, піднімуть і встановлять на вершину собору механічним краном.

«Наша мета полягала в тому, щоб відновити до первісного стану дерев'яну рамну конструкцію, яка зникла під час пожежі 15 квітня 2019 року», − повідомив архітектор Ремі Фромонт, який зробив докладні креслення оригінальної рами у 2012 році.

За його словами, зібраний каркас, який незабаром повернеться на колишнє місце, «є тією ж дерев'яною каркасною конструкцією XIII століття», виготовленою тими ж інструментами з такого самого дуба. Це, як зазначив Фромонт, «справжнє воскресіння».

Читайте також
Культура У Львові завершили реставрацію ротонди XVIII століття
02 червня, 10:33
Культура Роботи з відновлення Спасо-Преображенського кафедрального собору в Одесі ідуть повільно
02 червня, 12:00
Культура На Львівщині через відсутність коштів досі не розпочали реставрацію Бродівської синагоги
02 червня, 12:42
Культура На криниці святого Яна з Дуклі у Львові відновили барокові розписи
02 червня, 13:03