Андріївська церква отримала премію Європа Ностра
Нині важко повірити, що храм, який є візитівкою української столиці, п’ятнадцять років тому ми могли втратити. Тоді, 2007 року, стан церкви фахівці оцінили, як критичний. Зі східного боку чи то через помилку в проектуванні, чи через зміну клімату, чи розмивання грунтів паперть церкви висить у повітрі. Андріївський пагорб і паперть церкви "поплив". Храм почав розколюватися навпіл і руйнуватися на очах, помітними стали наскрізні тріщини.
300-літній храм зверху руйнувала природа, а всередині - люди. На унікальний іконостас вони били цвяхи і вішали сучасні ікони, сотнями палили свічки, кіптява від яких осідала на стінах фресок.
Через аварійний стан Андріївського пагорба, у 2009-2011 роках здійснено його укріплення, зміцнено конструкції споруди церкви, стилобатної частини, виконано роботи з благоустрою схилів, гідроізоляції й мощення паперті.
Було проведено реставрацію екстер’єру та інтер’єру церкви, ремонт сходів, стилобату тощо.
Всебічне дослідження численних архівних, бібліографічних, іконографічних джерел, аналіз будівельних матеріалів, вивчення конструкцій, виконання точних археологічних обмірів дало можливість здійснювати реставрацію пам’ятки на наукових засадах.
Роботи виконувалися на найвищому професійному рівні з урахуванням передових технологій за принципом повного збереження існуючих форм пам’ятки та її деталей.
Про це йдеться у сюжеті ТСН.