Анонс: освітньо-музичний проект «Перший християнський князь»
Освітньо-музичний проект «Перший християнський князь», присвячений 1130-річчя пам’яті князя Аскольда (882-2012), стартує 7 жовтня 2012 року у Києві.
Протягом нового навчального року Інститут філософської освіти і науки спільно з Інститутом мистецтв та столичною парафією святого Миколая на Аскольдовій могилі проводитимуть цикл зустрічей, які об’єднані ключовою постаттю давньоруської культури – князем Аскольдом. Захід спрямований на студентську молодь м. Києва, яка цікавиться історією, культурою, філософією та всіх охочих і спраглих до нових знань.
«Ми об’єднали зусилля двох потужних навчальних підрозділів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова – Інституту мистецтв і Інституту філософської освіти і науки – створили якісно новий освітній проект. Роль князя Аскольда для нашої історії є великою, та в той же час мало досліджуваною. Лекції вестиме магістрант релігієзнавства, який на професійному рівні займається розробкою відповідної наукової теми і тому ми зможемо згадати як відомі, так і дізнатись маловідомі сторінки давньоруської історії», – говорить директор Інституту філософської освіти і науки професор Іван Дробот.
Організатори оприлюднили дати і теми зустрічей у 2012 році:
-
7 жовтня – Князь Аскольд: погляд крізь віки
-
4 листопада – Диво у Влахерні
-
25 листопада – Від Аскольда до Володимира
-
23 грудня – Аскольд у літописних джерелах
Всі заходи відбуватимуться о 17 год в храмі святого Миколая на Аскольдовій могилі (Петрівська алея, 1).
Проект «Перший християнський князь» цікавий поєднанням лекційної частини (лектор – магістрант релігієзнавства Сергій Савченко) та музичний супроводом (за участі камерного оркестру Інституту мистецтв НПУ імені М.П. Драгоманова та провідних творчих колективів і ведучих солістів).
Проект відбувається за підтримки ректора університету академіка Віктора Андрущенка. Автори проекту – директор Інституту філософської освіти і науки професор Іван Дробот та митрофорний протопресвітер отець Ігор Онишкевич. Куратор проекту – культуролог та аспірант Сергій Русаков.