4 лютого, початок о 15:30, в агентстві «Укрінформ» (Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція з нагоди Всесвітнього тижня міжконфесійної гармонії за участі членів Всеукраїнської Ради Релігійних Об’єднань, Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, Української асоціації релігієзнавців.
Як повідомили в оргкомітеті, на прес-заході буде підбито підсумки проведених заходів Всесвітнього тижня міжконфесійної гармонії у 2020 році, обговорено низку актуальних питань сучасного стану міжконфесійних відносин в Україні, намічено плани заходів про гармонізацію міжконфесійної співпраці впродовж 2021 року.
«В Україні здавна поряд мешкають представники багатьох релігій і конфесій. На сьогодні в нашій державі зареєстровано майже 37 000 релігійних організацій понад ста різних релігійних течій. Тому важливим для суспільства є налагодження діалогу культур та релігій, втілення спільних соціальних проектів, виважена державна політика у підтримці просвітницької, науково-дослідницької діяльності та впровадженні освітніх програм з метою отримання якісної наукової інформації й виховання суспільства в атмосфері плідної співпраці у взаємоповазі до світоглядних відмінностей один одного», — вважають організатори Тижня міжконфесійної гармонії в Україні.
Проведення Всесвітнього тижня міжконфесійної гармонії базується на Резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/65/PV.34 про всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин. ООН закликала всі держави підтримувати протягом цього тижня поширення ідей міжконфесійної гармонії та доброї волі в церквах, мечетях, синагогах, храмах та інших молитовних будинках в усьому світі на засадах любові до Всевишнього і любові до ближнього .
Пропозиція про доцільність визначення окремого проміжку часу задля необхідності актуалізації процесів міжконфесійної гармонізації, надійшла від Короля Йорданії Абдулли II та головного радника Короля з питань релігії та культури Принца Газі бин Мухаммада і була одноголосно підтримана Генеральною Асамблеєю ООН на 34-му засіданні 20 жовтня 2010р.
В 2021 році в Україні, як і багатьох країнах світу, відбуваються заходи, спрямовані на підтримку та поширення цієї ініціативи. Але у зв’язку із карантином переважна більшість світових заходів відбуватиметься онлайн, до яких нині можуть приєднатися всі охочі (календар подій у світі).
Онлайн-трансляція прес-конференції буде відбуватися на сайтах Укрінформу і РІСУ.