Анонс: презентація проєкту сайту Нової бібліотеки Софії-Мудрості

23.12.2020, 11:04
Анонс
Анонс: презентація проєкту сайту Нової бібліотеки Софії-Мудрості - фото 1
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) запрошує на другий семінар із серії «Джерела мудрості та єдності в розмаїтті», під час якого буде презентовано проєкт сайту Нової бібліотеки Софії-Мудрості та її фейсбук-сторінку. Особливий вимір другого семінару — святкування в Україні та світі Різдва Христового.

Дата: 26 грудня 2020 року
Час: 12:00 – 14:00

Співорганізатори:

Медіапартнер: Релігійно-інформаційна служба України

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті продовжує серію семінарів «Джерела мудрості та єдності в розмаїтті». Мета зустрічей — формування простору, де відбувається діалог культур і традицій щодо різних вимірів мудрості та її сенсів. Постійно оновлюваною складовою цього простору є онлайновий проєкт «Нова бібліотека Софії-Мудрості», який акумулює текстовий та аудіовізуальний контент, що спонукає до рефлексії про мудрість, надихає вчитися мислити й любити.

Нова Бібліотека Софії (Σοφία — від грец. «Мудрість») започаткована як інклюзивний інтерактивний майданчик, покликаний об’єднати зусилля релігійних спільнот, суспільствознавців, мистецтвознавців, істориків, бібліотекарів і всіх небайдужих. Об’єднаний лейтмотивом мудрості, проєкт покликаний сприяти взаємному визнанню гідності кожного.

Перший семінар «Джерела мудрості та єдності в розмаїтті» відбувся 8 грудня 2020 і доступний для перегляду за посиланням: https://www.facebook.com/108481664131398/videos/404313294147407

До участі в другому семінарі запрошено фахівців із різних царин, а також партнерів проєкту, чиї вплив, думка та досвід є цінним внеском у розвиток культурного та релігійного багатства України.

Програма семінару:

  1. Презентація проєкту сайту Нової бібліотеки Софії-Мудрості та її ФБ-сторінки.
  2. Виступи учасників.
  3. Рефлексія на виступи, дискусія.

Учасники семінару:

  • Петро Балог — Ordo Praedicatorum, священник Римо-католицької церкви, доктор богослов’я, директор Інституту св. Томи Аквінського у Києві
  • Тетяна Белімова — письменниця, лауреатка та володарка Гран-прі літературного конкурсу «Коронація слова» (2013, 2014 рр.), кандидатка філологічних наук, наукова співробітниця відділу зарубіжних та слов’янських літератур Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАНУ, викладачка української літератури Інституту філології КНУ ім. Тараса Шевченка
  • Олена Богдан — Голова ДЕСС
  • Оксана Бруй — Президентка ВГО «Українська бібліотечна асоціація», директорка науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  • Володимир Волковський — філософ, кандидат філософських наук, м.н.с. Інституту філософії імені Г.С. Сковороди
  • Тарас Дятлик — голова правління ГО «Євангельська акредитаційна теологічна асоціація», член Міжнародної ради з євангельської богословської освіти в рамках Всесвітнього євангельського альянсу, член наглядової асоціації «Богослови без кордонів», регіональний директор United World Mission у Східній Європі та Центральній Азії в галузі розвитку богословських освітніх систем
  • Марія Дячук — засновниця освітнього проєкту What'sArt?, культурологиня, мистецтвознавиця
  • Георгій Коваленко — священнослужитель Православної церкви України, ректор ВПУ
  • Денис Кондюк — декан Української євангельської духовної семінарії, кінознавець
  • Анушаван Месропян — бібліограф І категорії Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка (відділі рідкісних, стародрукованих, рукописних книг), володар диплома фіналіста премії «Місто літератури ЮНЕСКО», член Національної спілки письменників України
  • Павло Смицнюк — директор Інституту екуменічних студій УКУ, старший викладач кафедри богослов’я УКУ

Модератор — Костянтин Сігов — консультант із питань релігії та стратегічного планування ДЕСС, директор Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Під час трансляції заходу на Facebook можна ставити питання учасникам семінару в коментарях під відео. Якщо Ви бажаєте отримати лист-нагадування з лінком на подію, будь ласка, зареєструйтеся до 10:00 год. 26 грудня за посиланням: https://cutt.ly/ThGedf6.

Якщо Ви бажаєте дізнатися більше про проєкт Нової бібліотеки Софії-Мудрості або вже знаєте про нього й хотіли б долучитися, напишіть нам, будь ласка, на електронну скриньку [email protected] або зателефонуйте (044) 232 59 59.