• Головна
  • Новини
  • Анонси
  • АНОНС: Розпочалася реєстрація на участь в онлайн-проєкті «Екуменічний рух: діалог, досвід, дружба»...

АНОНС: Розпочалася реєстрація на участь в онлайн-проєкті «Екуменічний рух: діалог, досвід, дружба»

07.09.2021, 14:14
Анонс
АНОНС: Розпочалася реєстрація на участь в онлайн-проєкті «Екуменічний рух: діалог, досвід, дружба» - фото 1
В рамках міжконфесійної/міжрелігійної програми «Діалог», організованої Центром міжрелігійного діалогу «Лібертас» у партнерстві з Центром міжрелігійного порозуміння (США), Центром Івана Павла ІІ (Ватикан) та Інститутом релігії і суспільства УКУ, стартує онлайн проєкт «Екуменічний рух: діалог, досвід, дружба».

Мета – поширення серед учасників проєкту розуміння важливості екуменічного діалогу та отримання досвіду практичної участі в ньому через просвітницький онлайн-курс, зустрічі з лідерами різних християнських середовищ та працю в малих групах.

Часові рамки: 10 вересня – 15 жовтня 2021 року.

До участі в проєкті запрошуються члени християнських церков та спільнот, для яких питання взаєморозуміння та єдності в Тілі Христа є актуальним та важливим.

Структура проєкту:

1. П’ять онлайн-зустрічей зі спікерами – лідерами християнських середовищ, які ділитимуться власним досвідом християнського життя та служіння, а також своїм розумінням екуменічного діалогу.

Спікери онлайн-зустрічей:

  • 10.09 Володимир Білик – старший пастор церкви «Джерело Життя», єпископ Об’єднання незалежних харизматичних християнських церков України у Львівській області.
  • 14.09 Елі Дорфман – пастор руху єврейських месіанських спільнот «Живий Ізраїль», Карміель, Ізраїль.
  • 17.09 Антуан Аржаковський – доктор історичних наук, професор. У 2004–2011 роках був директором Інституту екуменічних студій Українського Католицького Університету.
  • 24.09 Михайло Станчишин – єзуїт, священник УГКЦ, доцент екуменічного та догматичного богослов’я Теологічного Інституту ім. св. Й. Більчевського.
  • 30.09 Михайло Черенков – доктор філософських наук, професор УКУ, міжнародний директор Mission Eurasia, священнослужитель Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів.

Початок кожної зустрічі о 19.30 через платформу Ζοοm.

У програмі: лекція (1 год) та питання-відповіді (30 хв).

2. Чотири зустрічі в екуменічних малих групах по 8-10 учасників – представників різних конфесій та деномінацій. Мета зустрічей у групах – обмін досвідом та обговорення можливостей для екуменічного діалогу на практиці.

3. Перегляд відео-курсу «Екуменізм: завдання і виклики» – 8 лекцій про ключові питання та виклики, які стоять перед екуменічним діалогом. Чи можемо ми говорити про Церкву в множині, а чи вона завжди одна – Церква Христова? Де проходять кордони Церкви? Яка ціль екуменічного діалогу та чи можливий компроміс у справах віри? Учасники проєкту отримають доступ до відео-лекцій курсу і зможуть переглянути його в зручний для себе час.

Автор та ведучий курсу Павло Смицнюк – директор Інституту екуменічних студій УКУ у Львові, старший викладач Філософсько-богословського факультету УКУ з 2019 року. Вивчав філософію та теологію в Римі, Афінах і Санкт-Петербурзі та здобув докторську ступінь (D.Phil) в Оксфордському університеті. Його основні інтереси – екуменізм, політичнa теологія, сучасне грецьке богослов’я та релігійний націоналізм.

Заявки на участь у проєкті приймаються до 15.09.2021 р.

Кожному зареєстрованому учаснику на електронну пошту буде приходити інформація про події проєкту та лінки для приєднання.

Лінк для реєстрації на сторінці проєкту: dialog.apostol.ua

Контактна особа: Лідія Москаль, [email protected]

АНОНС: Розпочалася реєстрація на участь в онлайн-проєкті «Екуменічний рух: діалог, досвід, дружба» - фото 77445