Програма Діалог
З 2021 року в Україні діє унікальна Програма «ДІАЛОГ» імені Владики Василя ЛОСТЕНА, яка спрямована на підтримку індивідуального лідерського розвитку амбітних, цілеспрямованих та активних українців у сфері міжрелігійної, міжконфесійної та/чи міжкультурної комунікації.
Програма розрахована на широке коло зацікавлених вказаною тематикою з усієї України, зокрема для богословів, релігійних та громадських діячів/активістів, науковців та викладачів, представників творчих професій (акторів, артистів, режисерів, письменників, танцюристів, фотографів та ін.), соціальних підприємців, журналістів, блогерів, політиків та працівників місцевого управління/органів самоуправління, соціальних працівників та ін.
Програма також орієнтована на зміцнення стійкості лідерів українського суспільства до сучасних викликів та їх спроможності до діалогу, даючи можливість представникам релігійних верств населення, лідерам громадянського суспільства та представникам культурного середовища працювати разом і розробляти нові підходи та заходи, що перегукуються з їх світоглядними переконаннями та цінностями; застосовувати нетворкінг, що базується на вірі та довірі задля здійснення трансформаційних заходів у своїх громадах та середовищах.
У рамках Програми учасники пройшли інтеграційно-освітні модулі та цикл лекцій/вебінарів, а потім виконували свої індивідуальні проєкти.
Організатори Програми «ДІАЛОГ»: Центр міжрелігійного та міжконфесійного діалогу "ЛІБЕРТАС", Інститут Релігії та Суспільства Українського Католицького Університету
Адміністрування: Center for Interreligious Understanding
Тарас Дзюбанський, директор ГО Центр міжрелігійного та міжконфесійного діалогу «ЛІБЕРТАС», директор Інституту Релігії та Суспільства УКУ: «Ми раді, що Програма викликала шалене зацікавлення українського суспільства. Цьогоріч, завдяки підтримці філантропа, єпископа-емерита Української Католицької Церкви Василя ЛОСТЕНА, ми маємо змогу реалізувати індивідуальні проекти 25 учасників з усієї країни. Серед цілей та завдань ініціативи – сприяти молодим лідерам у реалізації наукових, творчих, мультикультурних розвідок у сфері релігії та суспільства; налагоджувати співпрацю між релігійними громадами, церквами, науковцями, закладами освіти і культури, медіа, соціальними установами тощо; пропагувати людські та релігійні цінності зокрема, а також соціальне вчення Церкви; посилювати роль діалогу в процесі соціальної згуртованості, єдності та взаєморозуміння. Переконаний, що з Божою поміччю усе вдасться і Програма «ДІАЛОГ» стане щорічною, а коло однодумців – ширшим».
Юрій Булик, координатор Програми «ДІАЛОГ»: «Ми не обмежуємо набір учасників за фахом чи за віком. Головне – кандидата має цікавити тематика міжрелігійного та міжконфесійного діалогу, він/вона є соціально і професійно активними, мають плани і подадуть цікаву заявку проєкту, що відповідає меті Програми. Важливим фактором є також об’єктивність щодо реалізації, креативність як щодо на наповнення, так і щодо формату».
РІСУ є медіапартнером програми.