• Головна
  • Новини
  • Анонс: В УКУ проведуть меморіальну лекцію пам'яті професора Ігоря Шевченка...

Анонс: В УКУ проведуть меморіальну лекцію пам'яті професора Ігоря Шевченка

08.02.2011, 13:01
Анонс: В УКУ проведуть меморіальну лекцію пам'яті професора Ігоря Шевченка - фото 1

Президент Міжнародної асоціації візантиністів, професор-емерит Кельнського університету Петер Шрайнер виступить в Українському католицькому університеті 10 лютого із доповіддю "Ганс-Ґеорґ Бек і візантійське богослов'я". Таким чином буде відкрито серію щорічних меморіальних лекцій, присвячених пам'яті професора Ігоря Шевченка.

Ігор_Шевченко.jpgПрезидент Міжнародної асоціації візантиністів, професор-емерит Кельнського університету Петер Шрайнер виступить в Українському католицькому університеті 10 лютого із доповіддю "Ганс-Ґеорґ Бек і візантійське богослов'я". Таким чином буде відкрито серію щорічних меморіальних лекцій, присвячених пам'яті професора Ігоря Шевченка, перша з яких відбудеться цьогоріч у день уродин видатного українця, повідомляє відділ інформації та зовнішніх зв’язків УКУ.

Після лекції, яку організовує кафедра класичних, візантійських і середньовічних студій УКУ, відбудеться коротка презентація нової книжки про Ігоря Шевченка "Затятий космополіт", яку презентуватиме автор – молодий польський культуролог та історик Лукаш Ясіна.

Захід розпочнеться о 17.30 год. у конференц-залі УКУ (вул. Свєнціцького, 17, Львів).

Довідка РІСУ

Ігор Шевченко (10 лютого 1922—26 грудня 2009) — заслужений професор класичної філології Гарвардського університету, вчений-візантиніст світової слави. Син українського офіцера — емігранта до Польщі. Навчався в Карловому університеті в Празі й Католицькому університеті в Лювені (Бельгія).

Від 1949 року – дослідник і викладач університетів: Каліфорнійського, Мічіґанського, Колумбійського (професор з 1962) і Гарвардського (з 1965). Одночасно був співробітником чи гостьовим викладачем в інших наукових інституціях та університетах: у Мюнхені, Оксфорді, Барі, Парижі тощо У Гарварді був заступником директора Українського наукового інституту та чинним директором (1977, 1980 і 1985), був членом НТШ, УВАН і низки інших установ і товариств.

Голова Міжнародного товариства візантійських студій. Редактор-засновник англомовного журналу «Гарвардські українознавчі студії». Почесний доктор Варшавського університету. Написав близько 150 праць з візантології (історія, агіографія, історія культури, літератури та мистецтва), історії візантійсько-слов’янських взаємин й з української історії, між ними – працю «Україна між Сходом і Заходом (Нариси з історії культури до початку XVIII століття)».