Анонс: Завершується набір на школу про гідність дитини

Анонс: Завершується набір на школу про гідність дитини - фото 1
Центр гідності дитини УКУ завершує набір у базову Школу для духовенства, богопосвячених осіб та мирян з творення безпечного середовища для дитини під назвою “Гідність дитини як безумовна цінність”. Захід відбудеться 20-21 липня у м. Львові.

"Тема творення безпечного середовища для неповнолітніх та захисту від насильства є дуже актуальною для українського суспільства, зокрема, у час війни, — запевняють у Центрі гідності дитини УКУ. — Українське дослідження про рівень сексуального насильства в Україні, проведене агенцією Fama у 2021-му році, показує, що у дитинстві 25% українців зазнали сексуального насильства, а 4% — стали жертвами згвалтування. Це довоєнні дані. Війна загострює ситуацію, ми передбачаємо, що через високий рівень стресу, тривоги кількість насильства у суспільстві зростатиме, воно буде нормалізовуватися і воно буде стосуватися також дітей".

Під час Школи буде йтися про основні речі, які потрібно знати для того, щоб творити безпечне від насильства середовище для дитини. Зокрема, будуть говорити про:

  • місце дитини в церкві;
  • ситуацію щодо сексуального насильства в Україні, досвід церкви у цій темі;
  • поняття насильства щодо неповнолітніх та вразливих осіб, ознаки;
  • реальність постраждалої дитини і як з нею говорити;
  • хто може бути кривдником, як можемо його виявити;
  • дії у випадку виявлення насильства щодо дітей в середовищі церкви - що робити і як комунікувати;
  • які механізми попередження насильства існують у Церкві.

Ця школа спрямована на попередження та ефективне реагування на насильство.

Також формації проводяться згідно з документом «Норми та принципи захисту неповнолітніх та вразливих осіб у душпастирській діяльності УГКЦ в Україні», затвердженого Синодом Єпископів УГКЦ у вересні 2022-го року, а також інших документів УГКЦ та Апостольського Престолу у цій ділянці.

Кого запрошують на цю Школу?

Представників УГКЦ — духовенство, богопосвячені особи, миряни, аніматори, адмінперсонал парафій, єпархій, лідери спільнот, організацій, які працюють з дітьми на платній чи волонтерській основі.

Коли і де відбудеться захід?

20-21 липня, м. Львів. Організатори покривають витрати на проживання та харчування учасників. Витрати до доїзд не покриваються. Добровільна пожертва за участь – 200 грн.

Реєстрація до 11 липня тут: https://forms.gle/GvB315btiUsx4Egw8 або ж телефонуйте (+38 098 730 1926) чи пишіть на емейл [email protected]

Анонс: Завершується набір на школу про гідність дитини - фото 117449